UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава ООН Гутерріш заявив, що настав час реформувати Раду Безпеки

Вторгнення РФ до України показало, що Радбез не зміг виконати свою основну функцію

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив 21 травня у Хіросімі, де проходив саміт G7, що настав час реформувати як Раду Безпеки ООН, так і Бреттон-Вудські угоди, щоб вони відповідали «реаліям сучасного світу». Як повідомляє Reuters, Гутерріш заявив, що обидві інституції відображають співвідношення сил 1945 року і потребують оновлення.

«Глобальна фінансова архітектура стала застарілою, дисфункціональною і несправедливою. Перед обличчям економічних потрясінь, спричинених пандемією COVID-19 та російським вторгненням в Україну, вона не змогла виконати свою основну функцію глобальної системи безпеки», – заявив генсек ООН.

Гутерріш розповів, що, на його думку, на саміті G7 серед країн, що розвиваються, зростає усвідомлення того, що робиться недостатньо для реформування застарілих інституцій або «усунення розчарувань» Глобального Півдня.

Читайте також: Як китайський скелет у шафі ООН може допомогти вигнати РФ з Організації

За останні 30 років економічний вплив заможної G7 зменшився: за даними МВФ, у 2023 році на країни групи припадатиме 29,9% світового ВВП порівняно з 50,7% у 1980 році.

«Зараз ми побачимо, яким буде вплив дискусій, що відбулися тут, у Хіросімі», – сказав Гутерріш. – «Члени G7 змогли подискутувати з деякими з найважливіших економік світу, що розвиваються».

Японія, яка приймала G7, запросила на переговори до Хіросіми представників так званого Глобального Півдня – прем'єр-міністра Індії Нарендра Моді, президента Бразилії Луїса Інасіо Лулу да Сілву та президента Індонезії Джоко Відодо.

Читайте також: Ердоган закликав невідкладно реформувати Раду безпеки ООН

Нагадаємо, що у лютому Європейський парламент закликав виключити Росію з Ради Безпеки ООН, де вона має право вето. 

У квітні колишній державний секретар США Майкл Помпео, якого вважають конкурентом Дональда Трампа на роль кандидата в президенти США від республіканців, під час візиту до Києва заявив, що ані Росія, ані Китай не мають бути членами Радбезу, позаяк вони нехтують міжнародним правом. 

Раніше колишній постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, під час дискусії в Atlantic Council, зауважив, що існує кілька варіантів позбавити Росію місця в Радбезі. На його думку, Китай не буде чинити великий опір спробам виключити Росію з Ради безпеки ООН.

Як вигнати РФ з ООН і навіщо це Україні читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне» на ZN.UA.