UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генсек НАТО оцінив швидкість поставки F-16 в Україну

Столтенберг каже, що F-16 не є «срібною кулею» і навчений персонал важливіший за літаки

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що союзники зараз роблять все можливе щодо якнайшвидшого постачання літаків F-16 Україні. Але, за його словами, питання стоїть у якісному навчанні персоналу – як пілотів, так і технічних працівників, які мають обслуговувати американські винищувачі.

«Я знаю, що союзники зараз старанно працюють, щоб підготувати ці літаки, але важливіше підготувати пілотів та команди технічного обслуговування. F-16 – це не лише літак, це воєнний засіб з технічною підтримкою, озброєнням, розвідкою, логістикою, паливом, запасними частинами і компетентним наченим персоналом, який гарантуватиме, що вся система працює. Союзники старанно над цим працюють – Данія, Румунія, Нідерланди, Бельгія та інші надають навчання та підтримку, щоб поставлені F-16 були настільки ефективними, наскільки мають бути», – сказав Столтенберг, відповідаючи на запитання BILD. 

Читайте також: Євлаш заявив, що поява винищувачів F-16 в Україні має стати несподіванкою для росіян

За словами генсека НАТО, він розуміє, що час грає роль на полі бою в Україні, але поставки F-16 вимагають часу – «не стільки для того, щоб підготувати самі літаки», а для того, щоб підготувати «багато навченого персоналу», «дуже важлива якість».

Відповідаючи на запитання, чи зможуть F-16 змінити ситуацію на полі бою в Україні, Столтенберг сказав: «Ситуацію на полі бою не може змінити одна система. Це не срібна куля, яка може змінити всю війну. Однак F-16 важливі. Вони ще більше посилять можливості України щодо відбиття російської агресії».

Читайте також: Україна не будує інфраструктуру для винищувачів F-16 — Ігнат

Нагадаємо, наприкінці березня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що процес передачі Україні винищувачів F-16 йде за планом і бойові літаки мають з’явитися в Україні «в середині літа цього року».  

Раніше міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що перші десять українських пілотів завершили базову льотну, наземну та мовну підготовку для переходу до поглибленої підготовки для польотів на F-16.