UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінансування «Вагнера» могли делегувати білоруській владі – британська розвідка

Це буде однією із причин реорганізації ПВК.  

Приватна військова компанія «Вагнера», ймовірно, рухається до процесу скорочення та реконфігурації, аби зменшити витрати на заробітну плату персоналу під час фінансового тиску, заявляють аналітики управління розвідки Міністерства ва оборони Великої Британії.

Експерти зазначають, що після невдалого заколоту в червні 2023 року російський уряд діяв проти бізнес-інтересів власника "Вагнера" Євгєнія Прігожина.

«Існує реальна можливість того, що Кремль більше не фінансує групу. Якщо російська держава більше не платить Вагнеру, то другим найбільш вірогідним платником є білоруська влада», - зазначають в британській розвідці.

При цьому аналітики зауважують, що значний за чисельністю військовий контингент спричинить до значного і потенційно небажаного виснаження скромного білоруського бюджету.

Читайте також: Як Кремль ховає російських айтішників від армії: деталі від ISW

Нагадаємо, що після заколоту президент РФ Владімір Путін визнав, що російська влада фінансувала ПВК, зокрема, через держконтракти на харчування військових. Таким чином, ЧВК заробив лише за один рік близько 80 мільярдів рублів, говорив Путін.

Згідно з підрахунками газети The Wall Street Journal усього з 2014 року до кінця 2022 року компанії Прігожина отримали в Росії держконтракти більш ніж на 5 млрд доларів (понад 400 млрд рублів).

Водночас російські незалежні розслідувачі припускають, що компанії Прігожина не втратили фінансування з бюджету РФ, принаймні частково.