UA / RU
Підтримати ZN.ua

F-16 проти МіГ-29: порівняльна характеристика від Atlantic Council

Російські літаки використовують ракети з активним радіолокаційним самонаведенням, такі як Р-77 і Р-37М надвеликої дальності. F-16, ймовірно, будуть оснащені ракетами AIM-120 AMRAAM класу «повітря-повітря».

Є надія, що F-16 допоможуть українським силам компенсувати втрати у боях в повітрі, яких Україна вже зазнала під час війни. Військово-повітряні сили України вступили у війну з винищувачами, розділеними на літаки старшого покоління МіГ-39 та Су-27. Росія досі мала вирішальну перевагу в радіолокаційних і ракетних можливостях повітря-повітря. В Atlantic Council зібрали деякі важливі характеристики американських винищувачів, на які так чекають в Києві, та порівняли їх  із російськими аналогами, які просто зараз становлять загрозу для українців, систематично атакованих із повітря. 

Читайте також: F-16 для України: в Atlantic Council назвали важливі недоліки винищувачів

Російські літаки, такі як Су-35С і Міг-31БМ, мають передові радіолокаційні системи, які можуть зафіксувати та обстріляти українські літаки до того, як останні зможуть їх виявити. Крім того, ці російські літаки використовують ракети з активним радіолокаційним самонаведенням, такі як Р-77 і Р-37М надвеликої дальності, які значно перевершують напівактивні Р-27, які мають українські винищувачі. Ці фактори означають, що українські пілоти досі воювали з наявністю великих недоліків, оскільки російські літаки могли першими побачити українські літаки та стріляти, перш ніж вони зможуть відповісти.

Читайте також: Рішення про постачання F-16 — лише пів справи: радник Резнікова пояснив, чому ще рано розслаблятися

F-16 будуть перевершувати старі українські літаки. Завдяки потужнішим радарам і кращій стійкості до перешкод F-16 зможуть виявляти російські літаки на великих відстанях і дозволять українським пілотам залишатися далі за межами зони дії передової російської ППО. Крім того, ці F-16, ймовірно, будуть оснащені AIM-120 AMRAAM, ракетами класу «повітря-повітря», які мають аналогічні та, ймовірно, кращі характеристики порівняно з російськими Р-77. 

Читайте також: Ще одна країна вирішила передати Україні винищувачі F-16

Крім того, діючі F-16 забезпечать Україні платформу, здатну легко інтегрувати широкий спектр складних систем озброєння, якщо Сполучені Штати та інші країни вирішать надати їх у майбутньому. Це може включати AN/ALQ-131, блок електронної протидії, призначений для шифрування ворожого радара, щоб уникнути виявлення, або кінетичну зброю, наприклад бомбу малого діаметра, і навіть крилаті ракети, такі як AGM-158 JASSM. Щойно Україна матиме можливість експлуатувати F-16, країни НАТО можуть потенційно відкрити цю зброю, оскільки вона легко сумісна з винищувачами американського виробництва, на відміну від радянських літаків, які раніше використовувалися.

Читайте також: США підтвердили намір восени розпочати навчання пілотів ЗСУ на F-16

Нарешті, передача F-16 може дати непряму вигоду від вивільнення додаткових українських протиповітряних систем для захисту від російських безпілотників і ракетних атак. Забезпечивши більш потужну авіацію для прикриття своїх військ на передовій від повітряного нападу, Україна може мати змогу виділити більше засобів ППО наземного базування для захисту свого цивільного населення та критичної інфраструктури від невибіркових ракетних ударів Росії.