UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти натякають, що військові РФ спеціально допускають атаки дронів на Грозний та казарми «Ахмату» – оглядач

Рамзан Кадиров встиг нажити собі багато ворогів, зокрема, серед російських силовиків.

Атака дрона по Грозному в грудні 2024 року

Атака дрона по Грозному в грудні 2024 року

Українські дрони вже не раз атакували Чечню. Зокрема, під удар потрапляла й казарма другого полку МВС у Грозному. При цьому багато експертів натякають, що дрони долітають аж до Чечні не просто так, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Соломинка для Путіна. Чи «поховає» Кадирова збитий пасажирський літак».

«Багато експертів натякають на те, що російські військові спеціально допускають атаки українських безпілотників на Грозний і казарми спецпідрозділу «Ахмат». Адже атаки наших дронів на військові об’єкти в Чечні — це удар по репутації Кадирова. Останній наполягав на збільшенні кількості систем ППО в республіці, зокрема «Панцирів», – пише Кравченко.

Глава Чечні Рамзан Кадиров на федеральному рівні позиціонує себе не лише як «піхотинець Путіна» і поборник традиційних цінностей, а й як представник інтересів усіх мусульман Росії та захисник ісламу. Зокрема, він обурюється забороною на хіджаб у школах, запровадженою в кількох суб’єктах Росії, і обіцяє відразу розстріляти кожного, хто накаже його доньці зняти хустку. Кадиров також виступає за багатошлюбність. Переслідує тих, хто образливо відгукується про іслам. Висловлюється на захист прав і свобод мігрантів у Росії.

Читайте також: Катастрофічних наслідків збиття азербайджанського літака для Кадирова не буде – оглядач

Ці дії Кадирова, на ряду з особливим статусом Чечні, обурюють Z-спільноту й посилюють ворожість до чеченців. Обурює турбопатріотів і «яструбів» і те, що особиста армія глави Чечні не бере участі у бойових діях в Україні. При тому, що за словами Кадирова, в його розпорядженні перебуває понад 80 тисяч бійців.

Кравченко зауважив, що за роки правління глава Чечні нажив незліченну кількість кровників і ворогів. Серед останніх — не тільки заступник голови адміністрації президента Сєрґєй Кірієнко, а й практично всі силовики. Союзником Кадирова серед силовиків є лише глава Росгвардії Віктор Золотов.

«Кремль досить чутливий до всього, що стосується Кадирова. Але в умовах, коли його вплив спричиняє роздратування навіть в оточенні Путіна, а протистояння із силовиками та кавказькими елітами сягає піка, позиції глави Чечні стають дедалі вразливішими. Адже в Кадирова не так багато союзників. Зате достатньо ворогів», – додав Кравченко.

Читайте також: Кадиров став для Путіна рятівною соломинкою у питанні збереження військових баз РФ у Сирії – оглядач

Нагадаємо, у відповідь на першу атаку безпілотників на територію Чечні, проведену 29 жовтня, Кадиров заборонив бійцям «Ахмата» брати в полон бійців ЗСУ. За кілька днів цей наказ він скасував, нібито на прохання від мешканців України.

Під час атаки вже 12 грудня, коли дрон збили над казармовими будинками спеціального полку поліції імені А. Кадирова МВС, повідомлялося про чотирьох поранених бійців варти. Тоді глава Чечні заявив, що «за цих чотирьох поранених ми покладемо 400 укронатівців». Ще він пригрозив «резервом з 84 тисяч добровольців і бійців підрозділів з Чеченської Республіки», які нібито «готовий висунутись на передову за першим наказом».