Військово-політичний оглядач проєкту "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в інтерв'ю NV розповів, куди зникли з поля бою безпілотники Bayraktar TB2.
"Байрактар в умовах ешелонованої повітряної оборони, сучасної ешелонованої ППО, не дуже ефективний, тому що це саме така зручна ціль, яка, якщо заходить в небезпечну зону саме повітряного простору — її знищити дуже легко", — пояснив експерт.
Коваленко додав, що в умовах війни Bayraktar TB2 цінний саме як техніка для розвідки. Тож саме через це в медіапросторі зникла вся конкретика про турецький безпілотник. Адже навіть інформацію про напрямки, на яких працює дрон, може використати ворог.
"У них дуже гарна оптика, електроніка і так далі і саме у цьому форматі їх задіюють. але коли їх задіюють саме в цьому форматі, ніхто цього демонструвати нам не буде. тому що це інформація, якою може скористатися ворог, тому що він буде знати, що на його напрямку будуть Bayraktar TB2", — розповів оглядач.
Чому безпілотники не шкодували на початку повномасштабної війни? Відповідь проста — на тому етапі ефективність ворожої ППО була нижчою через умови, в яких вона працювала. Тож і небезпека для Bayraktar була меншою.
Раніше повідомлялося, що турецька компанія Baykar, виробник ударних безпілотників Bayraktar TB2, планує інвестувати близько 100 мільйонів доларів у реалізацію трьох проєктів на українській території.