UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт пояснив, чому США не хочуть помічати військових із КНДР у Росії

Однією з причин може бути наближення виборів у США, які відбудуться 5 листопада.

Північнокорейські військові вже знаходяться у Росії і готуються до бойових дій проти України, однак офіційні особи США, включно з очільником Пентагону, заявляють, що наразі не можуть підтвердити ці повідомлення. Така позиція може свідчити про те, що Сполучені Штати намагаються не визнавати факт присутності солдатів КНДР у РФ, оскільки це означатиме провал їхньої політики деескалації.

Про це пише директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець у своїй колонці на "Еспресо".

Читайте також: Росіяни не можуть воювати проти України без допомоги ззовні ‒ США в ООН

"Залучення військових третьої країни до війни є відвертою ескалацією та розширенням конфлікту. Тому адміністрація США до останнього намагатиметься не помічати присутність північнокорейських військових у Росії та на війні в Україні, адже це вимагатиме визнання провалу власної політики деескалації та відповідної реакції", ‒ розповів експерт.

Згурець вказав на невідповідність дій США в умовах цієї загрози, особливо щодо блокування передачі далекобійної зброї Україні. На його думку, таке рішення виглядає "нелогічним, неаргументованим і слабким" на тлі зростання ризиків.

Читайте також: Південна Корея може направити в Україну своїх військових та надати летальну зброю

Крім того, аналітик зауважив, що для адміністрації президента США Джо Байдена будь-який крок, що може призвести до ескалації війни, є загрозою для передвиборчої кампанії віцепрезидентки Камали Гарріс, яка є кандидатом в очільники Білого дому від Демократичної партії.

"Ймовірно, буде складно переконати американців у необхідності рішень, критичних для ситуації на полі бою. Але, можливо, за лаштунками відбуватимуться важливі процеси, які вплинуть на хід війни, хоч публічно про них ніхто не говоритиме", ‒ припустив експерт.

Читайте також: В Кремлі прокоментували відправку північнокорейських військових в Україну

Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що КНДР може направити до Росії близько 11 тисяч військових для участі у війні в Україні. Аналогічні дані озвучила і південнокорейська розвідка, яка оцінює кількість можливих солдатів у 12 тисяч.