Експрем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що його країні, можливо, доведеться розгорнути свої війська в Україні, якщо Сполучені Штати скоротять військову допомогу Києву. Він наголосив на критичній важливості підтримки України у протистоянні з Росією для безпеки Європи.
Таку думку політик висловив під час інтерв'ю для телеканалу GB News.
Джонсон попередив, що поразка України може спричинити загрозу для інших європейських держав, зокрема країн Балтії і Грузії, які опиняться під загрозою через посилення російської експансії.
"Якщо Україна впаде, ми стикнемося з більшою загрозою біля наших кордонів та по всьому європейському континенту, де демократії межують із Росією", ‒ заявив Джонсон. На його думку, вкладення у підтримку України є не лише необхідним заходом безпеки, а й раціональною інвестицією для захисту демократичних цінностей у регіоні.
Він також наголосив на довгострокових фінансових перевагах від підтримки України, заявивши, що відмова від допомоги призведе до значно більших витрат для Великої Британії у майбутньому.
"Це справді вигідне вкладення державних коштів. Якщо ми не допоможемо зараз, нам доведеться витратити значно більше пізніше, аби захищати власні кордони", ‒ пояснив Джонсон.
Колишній прем'єр зазначив, що у разі програшу України Британії може знадобитися пряме військове втручання для захисту своїх союзників. "Тоді нам, ймовірно, доведеться направити британські війська для оборони України", ‒ попередив Джонсон.
Говорячи про позицію новообраного президента США Дональда Трампа щодо України, Джонсон зауважив, що серед Республіканської партії є суперечливі настрої. Він розкритикував частину республіканців за надмірну симпатію до російського диктатора Владіміра Путіна. Він вказав на певний "фанатизм" серед деяких політиків, але також відзначив Трампа за підтримку України у минулому. Джонсон нагадав, що саме республіканець санкціонував постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin, що зіграло важливу роль у зміцненні обороноздатності ЗСУ.
"Без цієї підтримки битва за Київ могла б завершитися зовсім по-іншому", ‒ підсумував він.
Як мінімум Придністров'я, Нагірний Карабах і дві чеченські війни мали б стати для Заходу індикаторами прийдешньої катастрофи, але не стали. Навіть мюнхенська промова Путіна 2007 року не була почута.
Розгром Росії ‒ нелегке завдання, однак його виконання посилить позиції Заходу під час майбутнього переділу світу, й це саме той аргумент, що має спрацювати в нашому діалозі з партнерами.
"Чому Захід повинен розгромити Росію" пояснив посол України в Японії Сергій Корсунський.