UA / RU
Підтримати ZN.ua

Друга французька мобільна лабораторія ДНК уже на службі в Україні

Лабораторія вже готова для роботи у зонах активних бойових дій.

Генеральний прокурор України Андрій Костін разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном передали Міністерству юстиції другу мобільну лабораторію ДНК. Ключі та сертифікат на лабораторію отримав Міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Наразі ми отримуємо вже другу пересувну мобільну ДНК-лабораторію від Французької Республіки. Значною мірою це стало можливим завдяки зусиллям особисто пана Посла Етьєна де Понсена, за що я щиро вдячний Вам, Міністру юстиції Франції Еріку Дюпоне-Моретті та у Вашій особі усій Французькій Республіці за підтримку та співпрацю», – подякував генеральний прокурор.

У серпні 2022 року було передано Україні першу таку лабораторію. Вона із користю служить у Харківській області та дуже допомагає під час розслідування воєнних злочинів РФ. Друга лабораторія працюватиме на Дніпропетровщині та на територіях сусідніх прифронтових регіонах, які досі часто потерпають від масованих обстрілів.

Читайте також: Євроюст: Злочини РФ проти України розслідує 21 країна

Міністр юстиції Денис Малюська також виказав слова подяки французьким партнерам: «Ще одна мобільна ДНК-лабораторія, що надає можливість проводити експертизи на місцях ексгумації тіл, без зайвої втрати часу на транспортування матеріалів із областей, які потребують цього найбільше, є величезним внеском у нашу спільну боротьбу з безкарністю та задля досягнення верховенства міжнародного права. Це надзвичайно цінна підтримка для належної фіксації, збереження доказів та подальшого притягнення до відповідальності кожного, хто став на бік зла, позбавивши ні в чому не винних українців фундаментального права на життя».

Нагадаємо, у Херсонській області продовжують знаходити тіла громадян, закатованих до смерті російськими військовими під час окупації правобережжя регіону. Мобільні лабораторії дозволяють за кілька хвилин вивчити зразки ДНК та ідентифікувати загиблих внаслідок російської агресії. Таким чином, час, який був потрібний для ідентифікації загиблих, скорочується з можливих кількох років до кількох годин.

Британське онлайн-медіа The Independent випустило документальний фільм, в якому розповіло, як Україна використовує мобільні ДНК-лабораторії, що дозволяє зробити прорив у «науці на війні».