UA / RU
Підтримати ZN.ua

Драпатий про "Анну Київську": Франція виконала свої зобов'язання, але не всі служби Сухопутних військ спрацювали на відмінно

Він наголосив, що це перший випадок, коли Україна створювала та озброювала нову бригаду у співпраці з іншою країною. 

Ситуацію зі 155-ю ОМБр "Анна Київська" на особистому контролі тримає командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий. У повідомленні на своїй сторінці в Facebook він додав, що днями вже доповів про ситуацію та рішення, які ухвалюють, президентові Володимиру Зеленському, назвавши йому причини та імена відповідальних. 

Окрім того, Драпатий зустрічався з командуванням бригади та французькими журналістами, які зараз працюють в підрозділі. 

"Вважаю, що було зарано виходити в публічну площину до встановлення всіх обставин, однак станом на сьогодні уже можу поінформувати суспільство про заходи, які вживаються в КСВ для стабілізації ситуації в 155-й бригаді", — написав Драпатий, нагадавши, що всі події, про які розповіли ЗМІ та військові, сталися ще до його призначення.

Він зауважив, що "Анна Київська" — перший досвід Україну, коли нову бригаду формували та озброювали разом з іншою країною. Ба більше, весь цей процес відбувався у стислі терміни — кілька місяців.

"Ніхто не мав такого досвіду раніше, тому неможливо було передбачити всі нюанси та деталі цього процесу", — сказав воєначальник, зауваживши, що цей проєкт був викликом, проте не всі служби Сухопутних військ спрацювали на відмінно. А ось французька сторона повністю виконала свої зобов'язання. 

Дпаратий додав, що усі системні недоліки, які допустила українська сторона, вже проаналізовані та оцінені. Щодо деяких з них реалізуються рішення. Наразі фокус — на комплектуванні бригади досвідченими офіцерами та командирами всіх ланок, чим воєначальник особисто займається. Тож він відзначив, що готовий розглянути всі кандидатури, додаючи, що охочі можуть звернутися за електронною адресою 155bde@mil.ua.

Над забезпеченням бригади зараз працює і Міноборони. Окрім того, у кожному її підрозділі вже працюють психологи. Це дало перші результати у вигляді повернення військовослужбовців, які самовільно залишили частину. 

"Від сьогодні діятиме спеціальна гаряча лінія командувача Сухопутних військ для військовослужбовців 155-ї бригади, — додав воєначальник. — Окрім офіційних щоденних доповідей, хочу мати прямий контакт та чути бійця, розуміти, наскільки наші рішення впливають на його мотивацію та реальний стан справ". 

Телефон: 0800-500-410 (після прослуховування — цифра 5). Працює з 09.00 до 18.00 щоденно.

"155-та бригада імені Анни Київської – перспективна і ще проявить себе. Так, потрібен час і зусилля багатьох для виправлення помилок, допущених під час формування, — зауважив воєначальник. — Але українська новостворена бригада імені Анни Київської може і має стати справжнім "гальським півнем" — символом Франції: гордою, незламною та готовою до бою за свободу".

Читайте також: Офіцер зі 155-ї бригади розповів, чому пішов в СЗЧ: "Двері в'язниці відчиняться, а кришка труни — ні"

Нагадаємо, кілька днів тому журналіст Юрій Бутусов повідомив, що з бригади "Анна Київська" на різних етапах створення і підготовки втекли 1700 військовослужбовців. Частина зробила це під час навчань у Франції, а ще частина — після повернення в Україну. Один з офіцерів, який наважився на СЗЧ, розповів, що причиною такого рішення стало те, що формування складається з ненавчених мобілізованих, які прослужили менш як два місяці після зарахування на службу. У грудні ДБР відкрило кримінальну справу щодо обставин створення бригади. Наразі правоохоронці вивчають усі факти, викладені у ЗМІ.