UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДП «Антонов» зосередиться на виробництві безпілотників – Reuters

Досвід у виробництві літаків також може стати в пригоді в цьому напрямку роботи.

Українське державне авіаційне підприємств «Антонов» розширює виробництво безпілотників, диверсифікуючи свою діяльність із основного напрямку з виробництва вантажних літаків, пише агентство Reuters, посилаючись на презентацію «Укроборонпрому» офіційним особам у Вашингтоні в червні.

Підприємство вирішило перепрофілюватись через  виклики, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, оскільки безпілотники відіграють важливу роль у війні.

Новий центр із виробництва безпілотників «Антонова» відкрито «з метою розширення можливостей виробництва безпілотних комплексів та надання підтримки приватним виробникам безпілотних систем з точки зору експертизи та послуг», йдеться в презентації.

При цьому агентство повідомляє, що ані ДП «Антонов», ані «Укроборонпром» не відповіли на запити про коментарі щодо планів розширення в секторі безпілотників.

Читайте також: Дешевими безпілотниками по дорогій техніці – скільки російських танків знищила українська Армія дронів

«Виробництво безпілотників може підтримати старі аерокосмічні фірми, такі як «Антонов», які втратили великого клієнта в Росії і зазнали значних збитків від російських атак», - зазначає Reuters.

Видання нагадує, що «Антонов» розробляв і будував безпілотники і раніше, в тому числі модель «Горлиця», але основним напрямком його діяльності вже давно стали вантажні літаки.

«Хоча виробництво вантажних літаків буде продовжуватися, новий центр із виробництва безпілотників може краще задовольнити військові потреби України зараз і дати інженерам «Антонова» більше роботи», - сказало джерело Reuters, обізнанн з планами підприємства.  

Співрозмовник зазнаяви, що досвід «Антонова» у виробництві вантажних літаків також може бути застосований до безпілотників далекого радіусу дії, що дасть українським збройним силам можливість наносити удари вглиб російської території.

Читайте також: В Україні запустили серійне виробництво безпілотника Sirko та готують ще одну його версію

Новий центр «Антонова» проводить у тому числі експериментальні аеродинамічні дослідження, створення повнофункціональних тренажерів для навчання операторів безпілотних літальних апаратів і розробку стандартів компонентів, згідно з презентацією.

Згідно з нещодавніми заявами Міноборони України, в Україні є близько 200 виробників безпілотників, а ЗСУ підписали контракти на постачання 30 нових моделей безпілотників вітчизняного виробництва. Щоправда деякі із виробників дронів працюють у невеликих масштабах і часто не мають виробничих потужностей.

Водночас дані презентації збігаються із планами реструктуризації «Укроборонпрому», спрямованою на залучення більшої кількості клієнтів і посилення ролі України в міжнародному оборонному секторі.