UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після ухвалення допомоги, США та Україна мають обдумати нову стратегію у війні з Росією — Bloomberg

Врегулювання війни має бути метою, але тільки після того, як Україна забезпечить стримування.

США, на порозі виділення пакету допомоги Україні у розмірі 61 мільярд доларів, за який вже проголосувала Палата представників США. Тож, який план? Це, мабуть, єдине питання, яке ставлять республіканські опоненти фінансування, що заслуговує на увагу. Рік тому відповідь була чіткою, хоча і надзвичайно амбітною — Україна повинна повернути всі окуповані Росією території, завдавши повної поразки спробі вторгнення Владіміра Путіна.

Але якщо це колись і було можливим, то не зараз. Добре забезпечений український контрнаступ минулого літа зазнав повного провалу, оскільки республіканці в Конгресі перетворили війну на питання партійної політики США. Боротьба за основи майбутньої зовнішньої політики США ще далека від завершення. Тим часом, перерва у наданні військової допомоги Україні з боку США вже призвела до втрати життів, землі та військової ініціативи, яку буде важко відновити, вважає Bloomberg.

Читайте також: Україна нарешті отримує американську зброю. Чого вона потребує найбільше? — The Times

Зараз необхідна нова і послідовна стратегія припинення війни, кінцевою метою якої має стати врегулювання. Переговори про врегулювання мають відбутися тоді, коли Кремль зрозуміє, що продовження війни більше нічого не дасть, і коли Україна вже створить систему стримування від будь-якого відновлення бойових дій. Навіть такий великий пакет американської допомоги не може забезпечити ці передумови самотужки, зазначає агенство.

Однак ці гроші можуть дати Україні рік перепочинку, щоб відновити свою оборону. Це не в останню чергу тому, що президент Джо Байден і його адміністрація хочуть витратити всі кошти до січня 2025 року, адже якщо Дональд Трамп повернеться в Білий дім у листопаді, немає жодних гарантій, що він дозволить продовжити фінансування після своєї інавгурації.

Читайте також: Зброя з США допоможе сповільнити наступ Росії, але не зупинити його — FT

Ключовим моментом буде якнайшвидше доставити на фронт вкрай необхідні артилерійські снаряди, стабілізувавши українську лінію фронту. Після цього сили України повинні будуть зосередитися на обороні, завдаючи непропорційних втрат російським військам і техніці, одночасно набираючи особовий склад, необхідний для відновлення своїх фронтових підрозділів. Рік перепочинку буде критично важливим і для Європи, це означає що вона буде мати час для збільшення виробництва зброї й потужностей.

"Відсутність великої спроби контрнаступу у 2024 році не означає, що Україна не може перемогти, а навпаки, має стати частиною теорії перемоги Києва. Тому що до наступного року, якщо все піде добре, він зможе використати цей час для перегрупування, поповнення особового складу, засобів протиповітряної оборони та далекобійної артилерії, а також отримати на озброєння літаки F-16 та іншу високотехнологічну техніку, необхідну для створення надійного, довгострокового стримування від майбутніх нападів", — вважає Bloomberg.

Якщо припустити, що пакет американської допомоги буде схвалений Сенатом, як і очікувалося, цього тижня, це може дати Зеленському час для збору і підготовки нових військ. Шлях до перемоги існує, але його цілі повинні бути реалістичними, всі повинні виконувати відведену їм роль, і не може бути ніяких подальших затримок або зволікань.

Читайте також: В американському Сенаті назвали дату, коли почнуть голосування за допомогу Україні

Нагадаємо, що агенство також повідомляло, що схвалення допомоги Україні підтвердило готовність Америки забезпечувати світове лідерство. Голосування за законопроєкт про допомогу Україні також стало моментом єдності. Про те, що потрібно знати про допомогу Україні від Америки читайте у статті Олега Шамшура "В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?"