UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомагали РФ готувати обстріли Києва в період холодів. СБУ затримала двох зрадників

Обом фігурантам вже повідомили про підозру.

Служба безпеки України затримала в Києві «військового перевертня», який готував нові ворожі удари по столичних ТЕЦ. Крім того, спецслужба затримала ще одного агента ФСБ, який також займався підготовкою атак РФ по критичних об’єктах інфраструктури, повідомила пресслужба СБУ.

«Фігурантом є контрактник однієї з військових частин Національної гвардії, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у січні цього року. Щоб залучити військового до негласної співпраці, ФСБ задіяла свого резидента (керівника агентурної групи). Ним виявився колишній військовослужбовець Нацгвардії, який звільнився зі служби за станом здоров’я та виїхав до однієї з європейських країн. Там він розпочав працювати на ФСБ», – йдеться у повідомленні.

Резидент перебував не в Україні та давав вказівки своєму агенту, який знаходився у Києві. Він просив збирати геолокації ТЕЦ у столиці. Також ворожу спецслужбу цікавили дані щодо технічного стану енергооб’єктів та рівня їхнього захисту підрозділами Сил оборони.

Зібравши потрібну інформацію зрадник передавав резиденту у вигляді фото та описів системи охорони через месенджер. За кожне виконане завдання обидва фігуранти отримували від куратора із ФСБ 100 до тисячі доларів. Сума змінювалась в залежності від складності проведеної «роботи» та важливості даних. Зібрані зрадниками дані росіяни хотіли використати для підготовки ударів по Києву, коли настануть холоди.

Читайте також: Хотів вбити командування Сил оборони у Запорізькій області. СБУ затримала снайпера-агента ФСБ

«При обшуках за місцем його проживання у Києві виявлено комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ», – додали в СБУ.

Слідчі повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).

«Якщо енергосистемі знадобилася аварійна допомога для кондиціонерів, то що буде в мороз під обстрілами?», задається слушним питанням Ігор Маскалевич, аналізуючи, якою може бути інтенсивність обстрілів енергооб’єктів у цей опалювальний сезон і чому як резерв у країні досі не налагоджено нормального імпорту електроенергії.