UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Дякую, мамо, що чекали і не покинули мене»: з полону повернулася слідча з Маріуполя Мар’яна Чечелюк

До полону колишня слідча потрапила з «Азовсталі», де від російських обстрілів ховалась із меншою сестрою.

Мар'яну Чечелюк повернули з російського полону

Мар'яну Чечелюк повернули з російського полону

У п’ятницю, 31 травня, відбувся обмін полоненими, в рамках якого Україна повернула з російського полону 75 своїх військових та цивільних людей. Серед звільнених українців – слідча з Маріуполя Мар’яна Чечелюк, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Мар'яна Чечелюк до повномасштабного вторгнення РФ
Радіо Свобода

«Мамочко, я вдома… Дякую, мамо, що чекали на мене, що не покинули мене», – перше, що сказала Мар’яна, зателефонувавши мамі.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Мар’яна Чечелюк разом з родиною жила в Маріуполі. Там вона працювала слідчою. Коли росіяни почали стирати її місто з лиця землі, Мар’яна разом із 15-річною сестрою знайшла прихисток від обстрілів на «Азовсталі». Батьки дівчат не встигли сховатися разом із доньками та лишилися з іншого боку металургійного комбінату. Зв’язку з доньками батьки тоді не мали.

Мар’яна разом із сестрою вийшли з «Азовсталі» 1 травня 2022 року. Саме тоді відбулася перша евакуація цивільних людей, які ховалися від окупантів.

Тоді представники ООН та Червоного Хреста пообіцяли, що дівчат вивезуть у Запоріжжя. Однак Мар’яну з меншою сестрою вивезли в окуповане росіянами село Безіменне на фільтрацію до військових РФ.

«Дівчат вивезли до так званої «ДНР» (підтримуване Росією незаконне збройне угруповання - ред.) Молодшу 15-річну донечку залишили у Безіменному, а старшу відправили у СІЗО в Донецьк. Наступного дня нам зателефонували, і сказали, якщо протягом доби не заберемо молодшу доньку, вона поїде у дитячий будинок до Сибіру», – розповідав батько Мар’яни проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

З Безіменного батьки змогли забрати лише молодшу доньку. А вже 11 травня вони виїхали з Маріуполя.

Родина Мар'яни Чечелюк до повномасштабного вторгнення РФ
Радіо Свобода

Новини про старшу доньку батьки Мар’яни дізнавали в основному від інших українських військових, звільнених з полону. Звільнені дівчата розповідали, що вона перебувала у Донецькому СІЗО, потім в Оленівці, де росіяни вчинили теракт. Згодом Мар’яну відправили до Таганрогу, звідти у Камишин Волгоградської області та в результаті знову доставили назад до Таганрогу.

Читайте також: Українська делегація на "Євробаченні" одягла футболки на підтримку військовополонених і закликала до обміну "всіх на всіх"

Раніше керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко заявляв, що Росія блокує обміни полоненими та відмовляється повертати в Україну тіла загиблих захисників. За його словами, російська сторона ігнорує заклики про репатріацію тіл загиблих оборонців.  Як приклад він навів відмову Росії 15 травня передати останки воїнів ЗСУ. Координаційний штаб продовжує працювати в цьому напрямку.

Своєю чергою Дмитро Лубінець заявляв, що Україна шукає посередників для переговорів з Російської Федерацією щодо обміну військовополонених, зокрема, захисників Маріуполя.