UA / RU
Підтримати ZN.ua

День висадки союзників для України: як будуть оцінювати рішення США через 80 років? – The Hill

Експерти запитують, чи не доведеться про це думати репресованим українцям навколо пам'ятників «Путіну-визволителю»?

Президент Франції Еммануель Макрон та президент США Джо Байден на урочистостях до D-Day 6 червня 2024 року

Президент Франції Еммануель Макрон та президент США Джо Байден на урочистостях до D-Day 6 червня 2024 року

На тлі урочистостей до 80-річниці висадки союзних військ у Номандії (D-Day), яка стала переломною подією у Другій світовій війні, експерти у США задаються питанням, як будуть оцінені через 80 років американські рішення щодо російсько-української війни. 

«Зараз історія знову знайшла нас. Ми стоїмо перед подібною точкою злому в Україні, країнах Близького Сходу, Індо-Тихоокеанського регіону та Африки на південь від Сахари. Настала наша черга зберегти і захистити для майбутніх поколінь те, що було забезпечено для нас на пляжах Нормандії 80 років тому. Настав час платити за це вперед», – пишуть у колонці для The Hill оглядач Марк Тот та полковник (у відставці) Джонатан Світ, який 30 років служив офіцером військової розвідки і очолював відділ розвідувальних операцій Європейського командування Збройних сил США з 2012 по 2014 рік.

Читайте також: Як Америка може підготуватися до війни в Азії, Європі та на Близькому Сході — Foreign Affairs

Вони вважають, що російський диктатор Владімір Путін сповнений рішучості «знищити західну свободу – або саму суть американської свободи, за збереження якої боролися наші найкращі та найдостойніші з моменту заснування нашої країни 4 липня 1776 року».

«Отже, це дійсно наша війна і боротьба нашого часу… і настав час ухвалювати рішення. Чи ухиляємося ми від поставленого завдання? Чи ми на словах сповідуємо демократію, але відмовляємося від боротьби? Чи ми ставимо умови і чи даємо можливість Україні виграти цю війну з Росією?» – ставлять питання Тот і Світ. 

Читайте також: Війна в Україні спонукає Пентагон до військових реформ — WP

Експерти вважають, що віддавати ініціативу Росії – це програшна стратегія.

«Ми досягли критичного моменту у цій війні, коли Київ потребує певних змін. Запізнілий дозвіл президента Байдена на використання деяких видів озброєнь американського виробництва проти військових цілей у Росії та під Харковом – це лише початок. Але постійні обмеження, які Вашингтон наклав на Україну, незабаром зведуть нанівець нещодавні українські здобутки на полі бою, оскільки Кремль реагує і пристосовується, щоб скористатися значними і часто невиправданими заборонами Білого дому – наприклад, проти використання ATACMS на території Росії взагалі», – зазначають автори.

Читайте також: Німеччина має готуватися до війни з Росією: міністр оборони назвав терміни

Тот і Світ нагадують, що все, про що просить Київ, – це надати зброю і боєприпаси, припинити мікроменеджмент війни з Вашингтона, «зняти наручники» та зняти всі «божевільні обмеження Білого дому».

«Через вісімдесят років у Києві, Бахмуті та Харкові зберуться майбутні покоління європейців. Чи заслужили ми їхню повагу? Чи вони зберуться, як репресований народ, навколо пам'ятників «Путіну-визволителю»? Якщо ми, як країна, дійсно поважаємо те, що заповіли нам люди D-Day, то настав час нам, американцям, «заслужити це» і забезпечити перемогу України у війні проти Путіна», – резюмуть Тот і Світ.

Читайте також: НАТО розробляє сухопутні коридори, які зможуть перекинути війська США до лінії фронту в разі війни в Європі — The Telegraph

Нагадаємо, в адміністрації президента України Володимира Зеленського підтвердили, що США дозволили бити по території Росії їхньою зброєю, але лише в Харківській області для відбиття наступу російських військ в районі Вовчанська. Пізніше у Білому домі уточнили, що обмежений дозвіл бити американською зброєю по території Росії може бути переглянутий та розширений. За словами радника Джона Кірбі, США будуть «розвивати підтримку, залежно від розвитку ситуації на полі бою».