UA / RU
Підтримати ZN.ua

Деякі країни «грають в ігри» з Україною у питанні надання зброї – Папа Римський

Понтифік сказав, що дехто починає відступати від своїх зобов’язань перед Україною.

Папа Римський Франциск припустив, що деякі країни «грають в ігри» з Україною – спочатку обіцяють зброю, а потім розглядають можливість відмовитися від своїх зобов'язань.

Такі слова Папи Римського наводить Reuters.

Читайте також: Зброю в Україну більше не відправляємо — польський прем’єр

«Ми не повинні грати в ігри з мучеництвом українського народу. Ми повинні допомогти їм вирішити проблеми. Зараз я бачу, що деякі країни починають відступати від своїх зобов'язань, не бажаючи давати Україні зброю. Починається процес, в якому мучеником, безумовно, буде український народ, і це потворна річ», - сказав він.

Речник Ватикану Маттео Бруні, відповідаючи на уточнення, сказав, що Папа не висловлював свою позицію щодо того, чи повинні країни продовжувати надсилати зброю в Україну, чи припинити її надсилання.

Читайте також: У Ватикані виправдовуються, що Папа Римський не те мав на увазі у своєму зверненні до російської молоді

«Це були роздуми про наслідки індустрії озброєнь: Папа з парадоксальністю говорив про те, що ті, хто торгує зброєю, ніколи не платять за наслідки свого вибору, але залишають їх платити людям, таким як українці, які зазнали страждань», - уточнив Бруні.

Низка країн, включно зі Сполученими Штатами, стикаються з внутрішньополітичним тиском, щоб припинити або скоротити витрати на зброю, що надсилається в Україну.

Читайте також: Папа Римський визнав, що його коментарі про велич Росії «невдало сформульовані»

У четвер президент України Володимир Зеленський звернувся до американських законодавців з проханням про подальшу підтримку на тлі сумнівів деяких республіканців щодо того, чи повинен Конгрес схвалити надання більшої допомоги.

Франциск засудив міжнародну торгівлю зброєю загалом, але минулого року заявив, що постачання зброї в Україну є морально законним, щоб допомогти країні захистити себе від російської агресії.

Українці «неправильно зрозуміли Папу Франциска». У всякому разі так випливає з роз'яснень Ватикану. Не вперше — ми раз у раз «неправильно» його розуміємо. Про що ж насправді говорить Папа? Причому не тільки словами, а й усім своїм екстравагантним понтифікатом, який припав на найжорстокішу світову кризу? Відповіді на це запитання шукає Катерина Щоткіна в статті «Міст, хрест та інші ролі Папи Франциска».