UA / RU
Підтримати ZN.ua

Де Герасимов: про що свідчить відсутність публічних появ глави Генштабу РФ – ISW

Зміни відбулись після повстання найманців Прігожина.

Західні спостерігачі далі висувають припущення щодо того, де перебуває начальник російського Генштабу Валерій Герасимов після повстання найманців ПВК "Вагнера", хоча відсутність його публічних появ не обов’язково свідчить про його нинішнє офіційне становище в російському військовому керівництві, пише в сьогоднішньому звіті Інститут вивчення війни.

Читайте також: Про що говорив Шойгу з начальником Генштабу Ірану: ISW про продаж винищувачів та систем ППО

Раніше Герасимов тривалий час не з’являвся на публіці, особливо в період з літа 2022 року до його повторної появи взимку 2023 року за кілька тижнів до призначення головним командувачем театру воєнних дій. Ці періоди відсутності спричиняли припущення, що Кремль або замінив його, або збирався замінити його на посаді.

Кремль і Міноборони Росії обережно відреагували на ці попередні спалахи спекуляцій, регулярно підтверджуючи роль Герасимова, хоча вони ще не відповіли на останні спекуляції, спричинені збройним повстанням Вагнера, пишуть аналітики.

Читайте також: Військові об'єкти Ростова під контролем "Вагнера". Найманці шукають Шойгу та Герасімова — Прігожин

Нещодавно ISW оцінило, що Кремль, ймовірно, спробує збалансувати бажання пом’якшити широко поширену зневагу до таких діячів МО, як Герасимов, які розпалювали повстання Вагнера, зі спробою позбавити повноважень тих, хто, можливо, симпатизував повстанню.

Російські припущення про те, що командувач ВДВ Росії генерал-полковник Михайло Теплінський нещодавно взяв на себе відповідальність Герасимова за російські операції в Україні, відповідатимуть цим зусиллям, хоча досі немає підтвердження того, що така передача відповідальності відбулася.

Читайте також: Лукашенку потрібен "Вагнер" у грі проти "Союзної держави" Кремля — ISW

Цілком можливо, що Путіну ще належить вирішити, як повною мірою відповісти на повстання Вагнера, включно з рішеннями про потенційну ревізію командного складу російської армії або зміни тих, кого Путін підтримує серед військового керівництва.

Поки реакція Кремля на заколот не стане зрозумілішою, сама лише публічна відсутність Герасимова не є показником його позиції в російському військовому керівництві.

Раніше ISW зазначав, що участь або відсутність Герасимова у публічних зустрічах із Путіним свідчить про ймовірний ступінь прихильності Герасимова до Путіна під час повномасштабного вторгнення, але не про збереження чи втрату ним офіційної посади.

Читайте також: WP: Заколот підірвав позиції Путіна як глобального автократа