Оренда систем протиповітряної оборони Україною у партнерів не є винятковою практикою у світі та є спрощеною процедурою для отримання систем захисту для проходження зимового періоду, коли Росія може відновити ракетні атаки на енергетичну інфраструктуру України, заявив в ефірі телемарафону секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.
Він зазначив, що серед варіантів юридичного оформлення військової допомоги є такі можливості як купівля засобів за наші кошти, допомога від партнерів, а також юридична процедура оренди, коли Україна на той чи інший період часу буде отримувати засоби протиповітряної оборони для проходження складного періоду.
«Нічого тут дивного немає. Мається на увазі, що для того щоб відбулась передача, мають бути певні юридичні процедури. Надання в тимчасову оренду – це спрощена процедура, набагато легша, ніж пояснювати політикам, що це не на завжди, а на певний період часу», - додав Данілов.
Секретар РНБО вважає, що РФ, ймовірно, почне завдавати ударів по енергоінфраструктурі України із настанням холодів та зниженням температури.
«На жаль із тих завдань, які є на контролі, не всі були виконані в повній мірі. Найближчим часом будем обговорювати ці питання, будемо допомагати тим, хто не встигає виконати ці завдання. Але ситуація не є критична, більшість об’єктів є під контролем», - зазначив він та додав, що незабаром ЗСУ отримають від партнерів додаткові засоби ПВО.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ звернувся з проханням до партнерів передати засоби ППО лише на зимовий період, щоб мати змогу поєднувати, зокрема, захист енергетичних об’єктів і портової інфраструктури.
В опалювальний сезон 2023-2024 все залежатиме від наступних чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО, ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми та від Бога. Про підготовку до майбутньої зими та її недоліки пише, кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич у статті «Якщо енергосистемі була потрібна аварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?».