UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому США не дозволяють бити ракетами ATACMS по Курській області: виявилося, не через страх ескалації

Американські чиновники також висловили побоювання через залучення досвідчених військових до боїв у Курській області.

Сполучені Штати не дозволяють Україні використовувати надану американську далекобійну зброю для атак по Курській області Росії, а натомість пропонують її застосовувати для ударів по тимчасово окупованому Криму.

Причиною цього є не страх перед ескалацією війни з боку РФ, як вважалося раніше, а відсутність у США достатніх запасів ракет ATACMS для поставок в Україну, пише CNN із посиланням на неназваних посадовців.

Читайте також: Україна може отримати крилаті ракети JASSM на тлі успіхів у Курській області: на що вони здатні

Низка чиновників також остерігається того, що Україна відправила в наступ у Курській області найбоєздатніші частини, чим нібито послабила власні оборонні позиції. На їхню думку, через це Росія може окупувати більше територій.

Американські посадовці описують операцію ЗСУ у Курській області як «вражаючу» з військової точки зору, проте для цього Україна «залучає досвідчених солдатів, яких не може дозволити собі втратити».

«І зняття їх із фронту для виконання завдань у Курській області створює можливості для Росії скористатися перевагою і прорватися», – додав неназваний західний чиновник.

Читайте також: Росія віддає перевагу наступу на сході України, попри бої у Курській області – ISW

Нагадаємо, аналітики підтвердили взяття під контроль ЗСУ села Внєзапноє в Курській області.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що під час операції у Курській області українські військові просунулись на 35 км углиб російської території, а також взяли під контроль 1150 км² та 82 населені пункти.

Окрім того, на підконтрольній території Курської області створили першу військову комендатуру, яку очолив генерал-майор Едуард Москальов.