UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чому Росія змінює формулювання про війну в Україні? — Reuters

Уявлення про те, що Росія не веде справжню війну, стало неможливо підтримувати, враховуючи масштаби втрат і величезне зростання оборонних витрат.

У п'ятницю 22 березня Кремль заявив, що те, що він понад два роки називав своєю "спеціальною військовою операцією" в Україні, "стало війною" через втручання Заходу. Ось чому Росія змінює свою термінологію, зазначає Reuters.

Це завжди було війною, тож навіщо називати її "спецоперацією"?

Президент Владімір Путін ввів термін "спеціальна військова операція" (СВО) 24 лютого 2022 року, в день, коли він розпочав повномасштабне вторгнення в Україну. Використовуючи цей евфемізм, він створив очікування, що дія буде обмеженою в часі та масштабах і не вплине на нормальне життя більшості росіян. Він також припинив критику вторгнення і зробив злочином називати війну війною, підписавши закони, які встановлюють тривалі терміни ув'язнення за "дискредитацію" збройних сил або поширення "неправдивої інформації" про них.

Читайте також: Путін назвав основну мету свого «нового терміну»

Що змінилось у формулюваннях Росії з плином часу?

Уявлення про те, що Росія не веде справжню війну, стало неможливо підтримувати, враховуючи масштаби втрат, величезне зростання оборонних витрат і військового виробництва, а також частоту українських ударів не тільки в прикордонних районах, але й у глибині російської території. Путін продовжує посилатися на СВО, але все частіше зображує конфлікт для росіян як екзистенційну боротьбу, подібну до тієї, яку вів Радянський Союз проти нацистської Німеччини у Другій світовій війні.

Читайте також: Чому автократи, подібні до Путіна, турбуються про проведення виборів? — NYT

Він звинуватив Захід у використанні України як театру воєнних дій проти Росії, постачаючи їй зброю, гроші та розвідувальні дані. Речник Путіна Пєсков також заявив, що СВО перетворилися на війну, коли Захід став на бік України.

Що буде далі?

Зміна формулювань відбулася через п'ять днів після того, як Путін виграв новий шестирічний термін на президентських виборах. Як стверджує видання, Росія також все частіше говорить про необхідність захоплення більшої кількості українських земель. Зміна у висловлюваннях свідчить про те, що Путін, натхненний успіхами Росії за останні кілька тижнів і затримками в наданні нової американської допомоги Україні, перетворив війну на визначальну місію свого правління.

Читайте також: Путін ставить зіткнення із Заходом у центр президентських виборів — WSJ

"Ключовим питанням найближчих місяців буде те, чи вирішить Путін, на додаток до "внутрішньої мобілізації", до якої закликав Пєсков, провести справжню мобілізацію на кшталт тієї, яку він оголосив у 2022 році, коли 300 тисяч додаткових резервістів були призвані воювати", — пише Reuters.