ЗСУ створили плацдарми на лівому березі Дніпра у Херсонській області, а військова доктрина США визначає плацдарм як "територію на стороні противника біля водної перешкоди, яка є достатньо великою, щоб розмістити більшу частину сил, що переправляються, має відповідний рельєф місцевості, що дозволяє обороняти місця переправи, забезпечує безпеку сил, що переправляються, від прямого вогню противника і є базою для продовження атаки".
Такими міркуваннями Американський Інститут вивчення війни ISW поділився у своєму черговому звіті. Дослідники хотіли з’ясувати, чи справді ЗСУ мають «базою для продовження атаки».
Український Генеральний штаб заявив, що однією з головних оперативних цілей українських наземних операцій на східному березі є запобігання російським обстрілам українського цивільного населення на західному березі Херсонської області, зокрема поблизу міста Херсон.
152-мм артилерійські системи, які російські війська широко використовують в Україні, мають приблизну дальність стрільби 25 км. Так глибоко українські війська на схід від Дніпра ще не просунулися. Проте росіяни навряд чи розгортатимуть артсистеми в безпосередній близькості до лінії фронту через загрозу контрбатарейного вогню з боку України. Тож принаймні деякі заявки на «плацдарм» в американському розуміння цього слова ЗСУ вже зробили.
Український Генеральний штаб повідомив, що українські сили на східному березі проводять відволікаючі дії, рейди і розвідку, зокрема, ведуть спостереження за російськими позиціями, щоб отримати розвідувальну інформацію про російську логістику і концентрацію боєприпасів.
Раніше повідомлялося, росіяни не можуть зупинити форсування Дніпра підрозділами ЗСУ.