UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Червоних ліній» не існує: американський генерал про прорив ЗСУ у Курській області

Генерал також назвав цілі, які Україна могла ставити перед атакою.

Операція українських військових на території Курської області показала, що не існує уявних «червоних ліній», через перетин яких президент РФ Владімір Путін погрожував Україні та Заходу. Дії ЗСУ спростовують страх, що росіяни підуть на ескалацію і застосують ядерну зброю.

Такими думками в інтерв’ю Deutsche Welle поділився колишній командувач американськими військами у Європі Бен Годжес.

Коментуючи бойові дії у Курській області, він зазначив, що Україна має право на захист, що включає «ліквідацію місць, з яких Росія атакує українські міста і села та вбиває невинних громадян».

«Це класична робоча військова доктрина – вибрати вдалий момент, посилити тиск у новому місці і тим самим, нарощуючи загальний тиск на противника, полегшити становище військ на своїй стороні по всій довжині фронту. Україна не зацікавлена в захопленні російських територій, але це змусить росіян переоцінити те, що вони роблять», – додав Годжес.

Читайте також: Путін, мабуть, запитує себе, чи не стане він черговою жертвою серпневого прокляття — The Times

Генерал-лейтенант зауважив, що США дуже довго стримували можливості України вести бойові дії через побоювання ескалації війни зі сторони Росії.

«Я радий, що під час цієї операції Київ не смикали, оскільки Вашингтон не знав про неї. Це стосується і уявлення, що Путін нібито застосує ядерну зброю. Найгірше, що він зробив досі, – це обстріляв ще один український супермаркет. Тож ми надто довго стримували себе», – сказав екскомандувач.

На уточнююче запитання про те, що «червоних ліній» більше не існує, він відповів: «Дуже сподіваюся, що ні».

Читайте також: Операція в Курській області показує, що Україна втомилася від обмежень Заходу — The Times

На думку Годжеса, прорив у Курській області спрямований на те, щоб відтягнути російські війська з тих ділянок фронту, де вони атакують. Іншою можливою причиною він назвав тиск на російську енергетичну інфраструктуру.

«У районі проведення операції є величезний газовий хаб, а неподалік Курська розташована атомна електростанція. Можливо, її захочуть знищити або захопити для обміну на Запорізьку АЕС. Я цього не знаю, але я чув, як люди міркують про те, чи можливо перенаправити електроенергію звідти в Україну напередодні зими», – розповів Годжес.

Читайте також: Експерт назвав дві причини, чому ЗСУ не намагатимуться контролювати Курську АЕС

Військовий зауважив, що навіть в умовах масштабного використання безпілотників, можна проводити операції такого рівня.

«Українці вчать нас, що дрони не допомагають дивитися крізь туман війни. І, звичайно, є інформація про те, що Генштаб РФ і його начальник Гєрасімов проігнорували дані розвідки про те, що Україна збиралася атакувати. Тут також спрацював людський фактор», – підсумував Годжес.

Читайте також: Росіяни риють нові траншеї у Курській області – CNN

Нагадаємо, за інформацією головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, українські військові повністю «зачистили» від ворожих солдатів місто Суджа у Курській області та взяли у полон 100 російських військовослужбовців.

Напередодні міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко зазначив, що створення «буферної зони» на території Курської області допоможе убезпечити українські прикордонні громади від російських обстрілів. 

Зігравши на раптовості, українські солдати взяли під контроль значну частину території Курської області та захопили сотні полонених.

Але що відбудеться за цим першим успіхом? Які стратегічні цілі українського керівництва, що розпочало ризиковану курську операцію? Чи позначиться «курський марш» на воєнній ситуації на Донбасі?

Про те, що відбувається на «північноукраїнському театрі воєнних дій», пише Володимир Кравченко в статті «Курська операція. Чим Путін відповість на приниження?» на ZN.UA.