UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через брак пілотів Україна цього року не зможе використати багато F-16, і це не єдиний виклик – NYT

Для використання літаків потрібні не лише пілоти.

Україна сподівається вже цього року використати на полі бою літаки F-16. Однак через недостатнє число підготованого персоналу українці зможуть літати не більш як на десятку таких винищувачів, пише The New York Times.

Офіційні особи США зазначили, що цього року планують підготувати за різними напрямками близько 20 льотчиків. Навчання відбуваються у Сполучених Штатах, Голландії та Данії.

Читайте також: Росіяни розганяють вкид про «наймасовіший ракетний удар» через прибуття F-16

Водночас командири повітряних сил кажуть, що зазвичай на один літак виділяють не менше двох пілотів. Адже екіпажу потрібно відпочивати, навчатися та займатися іншими справами. Тож, зазначили у виданні, на бойові завдання зможуть вилітати лише близько 10 винищувачів F-16, наданих Україні. Також обмежувальним чинником є число навченого технічного та допоміжного персоналу на землі, який буде обслуговувати західні винищувачі.

Ще однією загрозою у NYT називають удари РФ по українських аеродромах. Як приклад, видання пише про удар по Полтавській області, якого росіяни завдали цього місяця. Вказано, що атаки на українські авіабази підкреслюють рішучість Росії обмежити вплив літаків ще до того, як вони вступлять у бій. Такі удари також підкреслюють виклики, з якими стикається Україна, коли вона вперше готується розгорнути складний літак. Зокрема, перш ніж літаки почнуть відігравати певну роль у формуванні поля бою, Україна має переконатися, що їх можна захистити. 

Читайте також: У Києві вже розуміють, що F-16 не стануть вирішальним фактором на фронті. Що про це свідчить? — The Telegraph

Раніше міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс, коментуючи передачу Україні винищувачів F-16, заявив, що вони надійдуть «найближчим часом». Натомість президент України Володимир Зеленський наголосив, що ЗСУ не зможуть зрівнятися з російськими окупантами, поки в них не буде 128 літаків такого типу

Своєю чергою головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський попередив, що ці повітряні судна матимуть деякі обмеження на полі бою. Зокрема, літакам доведеться залишатися «за 40 або більше кілометрів» від лінії зіткнення.