UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через агресію РФ Україна втратила половину своїх морських терміналів

В Адміністрації морських портів пояснили важливість Одеської області для росіян.

Враховуючи, що 95% усієї глобальної світової торгівлі здійснюється морем, то для РФ Одеса та українські порти мають величезне значення, заявив заступник голови держкомпанії Адміністрації морських портів України Дмитро Баринов в інтерв’ю NV Бізнес. При цьому він зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення РФ Україна втратила половину своїх терміналів.

«95% всієї глобальної світової торгівлі відбувається морем… Ні літаками, ні машинами, ні залізницею. Ми виробляємо багато агропродукції, багато продукції гірничо-металургійної галузі. Для того, щоб усе це вивезти, потрібні порти. Одне велике судно, навіть не найбільше, 100 тис. тонн, це як 5 тис. вантажівок, а до них 5 тис. водіїв», – зазначив Баринов.

Читайте також: Сили оборони показали наслідки удару по портовій інфраструктурі півдня

За його словами, з 24 лютого 2022 року росіяни здійснили 39 атак по українських портах. Ворог обстрілював їх як ракетами, так і дронами. Крім того, за час повномасштабного вторгнення РФ пошкоджено 215 об'єктів, знищено 153 транспортні засоби, 8 цивільних суден. Баринов зазначив, що до війни в Україні було 18 портів.

«П'ять вони окупували в Криму. Потім з початку цієї повномасштабної агресії ще чотири: Маріуполь, Бердянський, Херсон і Скадовськ. Але Херсон ми відвоювали. Ми, на жаль, зараз не можемо використовувати Миколаївський регіон, тому що там дуже близько військові дії», – розповів Баринов.

Він також додав, що росіяни практично кожної ночі обстрілюють Одесу та область тому, що порти мають виняткове значення для української економіки.

Читайте також: Росіяни вдарили по припортовій інфраструктурі Одещини. Є загиблий

Зокрема, 19 квітня росіяни цілий день обстрілювали Одеську область, в результаті чого були зафіксовані пошкодження прифронтової інфраструктури. Згодом стало відомо, що росіяни вдарили по порту «Південний». Тим самим ворог зруйнував місткості з  агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки.

За даними Мінвідновлення, тоді були атаковані два термінали, які спеціалізуються на перевалці агропродукції. Один з терміналів належить всесвітньо відомій сінгапурській компанії, яка працює в Україні з 2004 року та володіє також кількома заводами з переробки агропродукції. Це понад 300 млн доларів інвестицій та майже 1000 робочих місць.