UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бутусов: Онлайн-камери по всій Україні дозволяють армії РФ дізнатися важливу тактичну інформацію про роботу ППО

Приміром, ворог після таких публікацій має можливість з'ясувати порядок застосування, кількість і тип залучених ЗРК, а також приблизні райони запуску.   

Після низки останніх ракетних ударів, зокрема по Хмельницькому та Києву, з'ясувалося, що по всій Україні й досі працюють онлайн-камери, завдяки чому росіяни мають повну інформацію про організацію і тактику роботи нашої протиповітряної оборони. Ба більше, трансляція відео в режимі реального часу відбувається на YouTube, а контролю за такими камерами немає. Спершу увагу на це звернули низка Тг-каналів, в тому числі й ZN.UA одним з перших писало про цю проблему. Згодом ситуацію на своїй сторінці в Facebook прокоментував військовий кореспондент Юрій Бутусов. 

"Найбільш неприємно дивує у нещодавніх обстрілах Хмельницького та Києва, що майже миттєво в мережі з'являються відеозаписи навіть не телефонів, а зі стаціонарних камер спостереження, які миттєво дають якісну картинку щодо результатів ураження складу боєприпасів, наприклад, у Хмельницькому. Цікаво, що камери наведені не на якийсь об'єкт – вхід до квартири, наприклад, а загалом на місто, саме щоб фіксувати все, що відбувається", – коментує ситуацію Бутусов. 

За словами журналіста, після ракетного удару по Києву цієї ночі в мережі також з'явилося багато відео, які дають важливу тактичну інформацію стосовно характеру дій української ППО. Приміром, ворог після таких публікацій має можливість з'ясувати порядок застосування, кількість і тип залучених ЗРК, а також приблизні райони запуску. 

"Фіксація кількості пусків ракет з однієї точки дуже багато говорить про характеристики зенітних ракетних систем", – пояснює журналіст.

Найгірше, продовжує він, що завдяки роботі таких камер ворог дуже швидко може отримати бажану інформацію, що становить неабияку загрозу. Бутусов впевнений, що росіяни зараз користуються такою можливістю.

"Величезна проблема державної безпеки – наші спецслужби та правоохоронні органи досі не мають контролю за встановленням відеокамер і трансляцією онлайн в інтернет відео з цих камер", – зауважив журналіст.  

На початку війни робота камер грала на руку Силам оборони й мала "неоціненне значення". Та зараз Бутусов закликає ухвалити системні рішення щодо їх реєстрації та централізованого контролю роботи. 

"Якщо камера сканує місто, це має бути під контролем, оскільки це вже стосується безпеки інших людей. Робота відеокамер, які оглядають міста, під час війни має бути контрольована та санкціонована, і це повинно бути якомога швидше врегульоване на рівні держави", – зауважив журналіст. 

Він наголосив, що така ситуація вимагає швидких, продуманих та виважених рішень президента Володимира Зеленського, міністра оборони Олексія Резнікова та українського парламенту.