UA / RU
Підтримати ZN.ua

Було б розумно мати купол ППО від Миколаєва до Румунії. Військові НАТО могли б взяти в цьому участь — Волкер

Він наголосив, що Альянс може зробити набагато більше для захисту цивільного населення, ніж робить зараз.

Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер не виключає, що Заходу все ж доведеться відправити свої війська в Україну. Під час інтерв'ю "РБК Україна" він висловив солідарність з позицією французького президента Еммануеля Макрона, яка полягає у тому, що таку опцію не варто "прибирати зі столу". 

Він не виключає, що військові НАТО можуть брати участь у посиленні ППО України, нагадавши, що вже були випадки, коли російські дрони та ракет, націлені на мирне населення, пролітали у повітряному просторі країн-членів НАТО. 

"Країнам НАТО цілком розумно почати думати про те, щоб допомагати знищувати ці ракети і безпілотники, які атакують цивільне населення, як гуманітарний жест і розширення системи протиповітряної оборони НАТО, оскільки насправді вони також становлять небезпеку для НАТО", — говорить Волкер. 

Він озвучив два варіанти, як це може бути реалізовано: підрозділи ППО розмістять або в країнах Альянсу, або в стратегічних точках в Україні. 

"Я думаю, було б розумно мати купол ППО над усім простором від Миколаєва до Румунії. Це було б дуже добре для безпеки транспорту, дуже добре для безпеки цивільного населення, для безпеки судноплавства", — зауважив Волкер, натякаючи, що армії союзників, приміром, Франції, могли б взяти участь в цьому. 

Читайте також: У Росії заявили, що заяви Макрона щодо відправки військ в Україну змушують «припускати найгірше»

Нагадаємо, зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. Остання пропозиція зацікавила українського президента Володимира Зеленського, який, всупереч цьому, заявив, що "французькі солдати можуть залишатися вдома", поки Україну тримається.  

Про те, що сталося з Макроном і чого тепер чекати Україні, пояснює у своєму матеріалі для ZN.UA Олег Шамшур.