UA / RU
Підтримати ZN.ua

“Були дуже емоційні обговорення”: депутати розповіли ЗМІ про розгляд проєкту щодо мобілізації в комітеті ВР

На засіданні обговорили зауваження щодо певних норм від депутатів і військового керівництва.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 4 січня почав працювати над законопроєктом від Кабінета міністрів України “щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”. Під час першого обговорення документу на засіданні, до якого долучилося керівництво ЗСУ та Міністерства оборони, йшлося про найбільш спірні запропоновані норми, пише New Voice із посиланням на неназваних учасників зустрічі.

Один з народних депутатів розповів: “Були дуже емоційні обговорення. І щодо норм по інвалідності (стосовно пропозиції мобілізовувати людей з третьою групою інвалідності — ред.), і щодо електронних повісток. Ми питали, чому цю норму внесли і навіщо. Наприклад, як буде вручатись електронна повістка, як вони бачать створення електронного кабінету. З деякими зауваженнями нашими вже погоджуються”.

Читайте також: Бронь за податки: представники влади обговорюють варіанти, які дозволяють не служити в армії – ЗМІ

За словами джерела видання, головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний жорстко не погоджувався з певними пропонованими положеннями. Зокрема, він проти можливого призову в армію ув’язнених і судимих.

“Він каже: армія це що, для поганих людей? Це не так. Але він також сказав: мені треба люди, росіяни вже призвали 400 тисяч і на червень готують ще декілька сотень тисяч, до 400 тисяч. Ким мені воювати? Або звертатись до світу і там просити людей або ви йдіть воюйте, якщо не забезпечите”, — переповів слова Залужного співрозмовник.

Головнокомандувач ЗСУ, як додав депутат, запевняв, що у військах будуть намагатися зберегти кожне життя. Зокрема, йшлося про 80 днів навчання для кожного мобілізованого.

За даними іншого джерела в комітеті ВР, депутати від президентської партії “Слуга народу” хочуть домовитися про створення нового, комітетського законопроєкту.

Читайте також: Альтернативний законопроєкт про мобілізацію вже на ознайомленні у депутатів. До комітету він потрапив у кінці грудня

"Позиція іншої частини депутатів, щоб у документ були внесені зміни, і Кабмін сам вніс оновлену версію з правками. А не перекладав відповідальність на парламент", — зазначив неназваний народний обранець.

Очікується, що засідання комітету відбуватимуться ще два дні, 5 і 6 січня 2024 року, пише NV.

Як розповів раніше депутат Олексій Гончаренко, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і міністр оборони Рустем Умєров на засіданні комітету Верховної Ради наголосили, що посилення мобілізаціі — це об’єктивна складова війни.