UA / RU
Підтримати ZN.ua

Буданов розповів, які літаки Росія найчастіше застосовує для ударів по Україні, а які береже

Літаки Ту-22 застосовують не більше разу на тиждень.

Для ударів по Україні Росія зараз найчастіше використовує стратегічні бомбардувальники Ту-95. Інші типи літаків окупанти бережуть, заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов в ефірі телемарафону.

Читайте також: Начальник ГУР про падіння Іл-76 у РФ: «Поки що тіл ніхто не бачив»

За його словами, зараз росіяни виключно підтримують технічний стан бомбардувальників для того, щоб вони могли злітати та випускати ракети. 

“Щодо Ту-95, всі ж бачать, вся їхня діяльність – це переліт з одного аеродрому на інший, навантаження ракетами, далі зліт, пуск ракет і відхід", - сказав він в ефірі телемарафону.

Буданов зауважив, що літаки Ту-160 вже давно ніхто не бачив на бойових завданнях. 

Читайте також: Буданов: Росія тривалий час накопичувала "Калібри" і готова їх застосувати

Водночас, як зазначив начальник розвідки, літаки Ту-22 не більше разу на тиждень застосовують для пусків ракет Х-22, бо в них є великі проблеми. 

“Вони в своїх документах, особливо по Ту-22, прямо пишуть, що потрібно добивати їх ресурс і в принципі забувати про цей вид авіації”, – сказав Буданов.

Він також наголосив, окупанти запускають ракети по Україні лише з Ту-95, а Ту-160 не використовують, бо максимально бережуть їх ресурс.

Нагадаємо, точка пуску крилатих ракет з літаків стратегічної авіації РФ останнім часом змінилася. За словами авіаційного експерта Анатолія Храпчинського, також є й інші помітні новації під час масованих обстрілів з боку ворога. Якщо раніше для пуску ракет росіяни переважно використовували район Каспійського моря, то зараз стали пускати ракети із районів Волгодонська або Енгельса. Відстань до кордону з Україною під час пусків становить більше 380 кілометрів. Таким чином, росіяни забезпечили умови, за яких їхні літаки стратегічної авіації долають менші відстані до зони пуску ракет, порівняно з пусками з району Каспійського моря.