Очільник ГУР МО Кирило Буданов розповів, що п'ята частина, тобто 20%, російських військових, які потрапляють у полон до ЗСУ, здаються добровільно. Під час інтерв'ю "Крим.Реалії" він розповів, що зазвичай страх спонукає це робити.
Втім, в України є значно менше обмінного фонду, ніж у Росії. Щоправда, конкретну кількість глава розвідки не назвав, позаяк ця інформація є державною таємницею.
"У нас його набагато менше. Це правда. Тому що в перші дні вторгнення Російська Федерація нахапала тут страшну кількість заручників, у тому числі цивільних, пенсіонерів силових структур, просто людей, які, вони вважали, що є хтось страшний для них, ну і так далі. Тому наші цифри, на жаль, нижчі. Треба це розуміти", - пояснив очільник ГУР МО.
Ба більше, Буданов заявив, що Україна не зможе зрівнятися з Росією у кількості полонених.
Нещодавно представник ГУР МО Андрій Юсов розповів, що робота для проведення нових обмінів полоненими триває постійно. За його словами, станом на 18 серпня було здійснено вже 48 таких операцій, завдяки яким 2 598 полонених захисників, захисниць та цивільних повернулися додому.
Раніше голова ГУР МО Кирило Буданов розповідав, що обміни, які сьогодні проводить Україна – це безпрецедентний випадок у світовій історії. Досі не було такого, щоб подібне відбувалося до закінчення бойових дій.