Під час обміну полоненими 3 січня між Україною та Росією додому повернулися 230 військових та цивільних українців, проте серед них не було жодного бійця полку спецпризначення «Азов». Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов пояснив це тим, що РФ використовує питання «азовців» для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні.
Про це він розповів в етері національного телемарафону. За словами керівника ГУР, росіяни «ведуть свою звичну гру».
«Суспільство дуже болісно сприймає полон «азовців». У Росії вважають, що гра з цим питанням дасть їм якусь користь стосовно дестабілізації ситуації в Україні. Зазначу, що нам вдалося повернути навіть командирів полку «Азов», хоча всі вважали це нереальним. Проте це факт і згодом ми витягнемо усіх наших із полону», – підкреслив Буданов.
Він зауважив, що Україна знаходиться у стані відкритої війни з РФ, а тому кожен обмін – це окрема спецоперація.
«Ці операції не мають нічого спільного з якоюсь юридичною роботою, чи роботою громадської організації тощо. Ми використовуємо абсолютно всі важелі. Не розкриватиму методи, однак підкреслю: нічого спільного з цивілізованою роботою у цьому нема», – підсумував керівник розвідки.
Нагадаємо, на початку січня 2024 року між Україною та Росією відбувся найбільший від початку російського вторгнення у лютому 2022 року обмін полоненими, в рамках якого додому вдалося повернути 230 цивільних та військових українців. Серед них є воїни, які обороняли Маріуполь та «Азовсталь», але немає жодного «азовця». Проведення цієї операції відбулося за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів. Експерти Інституту вивчення війни вважають, що цим обміном країна-агресор хоче змістити увагу з інформації про порушення окупантами Женевської конвенції та запевнити, що вона дотримується норм міжнародного права.
Командир «Азову» Денис Прокопенко розповів, що наразі РФ утримує понад 900 «азовців» і саме до них у полоні найжорсткіше ставлення.