UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська розвідка припустила, чому Росія знову атакує острів Зміїний із ризиком для своїх пілотів

Протиповітряна оборона обмежує ефективність ворожих атак.

Армія Російської Федерації атакує з повітря острів Зміїний навіть із ризиком для своїх екіпажів та літаків, щоб продемонструвати здатність проводити операції у Чорному морі, де днями українські військові збили російський Су-24М, який намагався атакувати Одеську область.

Зокрема РФ прагне завдавати ударів із пропагандистських міркувань, оскільки острів Зміїний став символом українського опору, зазначили у розвідці Великої Британії. У відомстві нагадали, що 5 грудня воїни зенітно ракетного підрозділу збили російський винищувач-бомбардувальник Су-24М над північно-західною частиною Чорного моря. Екіпаж, який складався з двох людей, імовірно, загинув.

Читайте також: РФ частіше задіює морську авіацію для виявлення надводних дронів — британська розвідка

Водночас британській розвідці зазначили, що обидві сторони продовжують зазнавати регулярних втрат бойових літаків, тому що протиповітряна оборона продовжує серйозно обмежувати ефективність тактичних повітряних операцій.

Читайте також: The Economist: Війна за Чорне море ще може вдарити по ринках зерна і нафти

Після збиття бомбардувальника Су-24М, українські військові не спостерігали активність російської авіації над акваторією Чорного моря. За словами речника військово-морських сил Дмитра Плетенчука, російський Су-24М раніше намагався мінувати «зерновий коридор».

Нагадаємо, 30 червня 2022 року ЗСУ вибили російських окупантів зі Зміїного та знищили на острові чимало ворожої техніки.

Читайте також: ЗСУ підняли на Зміїному український стяг

Як згодом пояснили у ЗСУ, деокупація острова важлива передусім для жителів прилеглих регіонів, зокрема Одещини. Завдяки цьому знизилась загроза висадки десанту, також окупанти не зможуть розмістити берегові протикорабельні ракетні комплекси для підвищення ефективності застосування цих ракет по території України, щоб скоротити реакцію нашої ППО на них.