UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британська розвідка назвала основний недолік російського ЗРК «Тор»

Робота систем ППО є основною частиною протистояння між РФ та Україною.

Основні зусилля як Росії, так і України у війні  направлені на  подолання наземних систем протиповітряної оборони супротивника, заявляють аналітики Міністерства оборони Великої Британії.

Експерти зазначають, що з російського боку зенітно-ракетний комплекс малої дальності "Тор" відіграє критично важливу і значною мірою ефективну роль. Зенітно-ракетний комплекс «Тор» з максимальною дальністю стрільби 15 км знаходиться на озброєнні підрозділів протиповітряної оборони російської армії і призначений для захисту переднього краю сухопутних військ.

Це контрастує з іншими системами малої дальності, такими як ЗРГК «Панцир», які експлуатуються російськими повітряно-космічними силами і зазвичай захищають командні пункти, ЗРК більшої дальності і авіабази.

«ЗРК «Тор» фактично є передовою лінією російської мережі ППО в Україні і наразі особливо активно використовується для протидії українським безпілотним літальним апаратам. Одним з ключових обмежень системи в поточній війні, ймовірно, є витривалість її екіпажу. Зважаючи на те, що на кожну систему припадає лише три людини, підтримання високого рівня бойової готовності протягом тривалого часу, найімовірніше, є екстремальним випробуванням на витривалість», - вказують у британській розвідці.

Читайте також: У Міноборони заявили про плани України створити власну систему ППО з дальністю понад 100 км

Нещодавно Росія перемістила стратегічні системи протиповітряної оборони зі свого анклаву на Балтійському узбережжі в Калінінграді, щоб компенсувати значні втрати систем ППО на українському фронті.