UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарія передала Україїні сотню бронетранспортерів

Їх хоч і закупили давно, але не використовували.

Болгарія передала Україні пакет військової допомоги, до якого увійшли 100 бронетранспортерів, передає Euracitiv. Це перший випадок, коли офіційна Софія вирішила надати Україні важку техніку.

Військову техніку, направлена Києву, закупили 40 років тому для здійснення так званого процесу відродження. Мова йде про спроби тоталітарного режиму асимілювати болгарських турків шляхом зміни їхніх імен, що призвело до майже вигнання понад 300 тисяч болгарських громадян турецького походження до Туреччини. 

«Це броньована військова техніка, закуплена під час Відродження, вона ніколи не використовувалася. Водночас вона створює витрати на зберігання та обслуговування… Українці подбають про те, щоб ця техніка була для них корисною», – сказав депутат з правлячої коаліції Івайло Мірчев.

Читайте також: Глава уряду Болгарії про касетні боєприпаси для України: "Конвенції важливі, але ще важливіше досягти успіху на полі бою"

Вказано, що про рішення передати Україні цю техніку оголосили через тиждень після візиту в Болгарію українського президента Володимира Зеленського. Це перший пакет військової допомоги, про який офіційно оголосила влада. До цього вся допомога Україні була засекречена, але ЗМІ писали про передачу Києву боєприпасів.

Болгарія сподівається отримати військовий потенціал на заміну від США після надання Україні бронетехніки. Болгарська армія оголосила про замовлення майже на $1 млрд на закупівлю сучасної західної бронетехніки для піхоти, але процедура ще не завершена.

Нагадаємо, 6 липня Зеленський відвідав Болгарію, де зустрівся з керівництвом країни. Тоді в рамках візиту президент України Володимир Зеленський та глава болгарського уряду Ніколай Денков підписали спільну декларацію про підтримку нашої держави у її шляху до Північноатлантичного альянсу. У документі зазначається, що Болгарія визнає членство України в НАТО єдиним способом забезпечити достатній рівень безпеки як для України, так і для всієї євроатлантичної сім'ї.