UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовим медикам без спецосвіти дозволили переливати кров на догоспітальному етапі

Бійці на фронті без медичної освіти тепер зможуть легально проводити переливання крові після відповідного навчання з основ трансфузійної терапії. Про відповідні зміни щодо бойових медиків  інформує пресслужба МОЗ. І одразу уточнює, що йдеться про процедуру щодо людей із універсальною групою крові (нею вважається перша мінус).

Читайте також: “Крізь рану видно органи”, “забрати треба всіх, хто влазив в автівку”: спогади парамедика з поля бою

Навчання проводитимуть на базі визначених центрів крові, за стандартами НАТО. В країнах Альянсу вважається нормою навчати переливання крові бойових медиків без медичної освіти. У Норвегії, наприклад, взагалі – переливати кров мають право навіть звичайні бійці. 

У відомстві пояснюють таке рішення тим, що далеко не кожен бойовий медик має медичну освіту. Нововведення, як очікують, дозволить суттєво зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов'язаних з крововтратою.

Читайте також: Як ЗМІ не приспати цивільних інформаційною "політикою перемоги": інтерв'ю з парамедиком

У більшості випадків переливання проводитимуть в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю. 

Вчасне переливання цільної крові дозволяє виграти час на доставлення пораненого до найближчого госпіталю. 

Читайте також: "Мертва дитина на руках у матері" — парамедикиня Тайра дала свідчення перед Гельсінською комісією

У МОЗ нагадують, що потреба в крові є завжди, тож для українців назвали актуальні телефони центрів крові, куди можна звернутись, якщо хочете стати донором. Контакти можна знайти на сайті Українського центру трансплант-координації (УЦТК).