UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойових медиків ЗСУ вперше сертифікував недержавний центр: безоплатно і за стандартом армії США 

Недержавні провайдери залучалися до підготовки ЗСУ з 2014 року, але не мали права видавати офіційні сертифікати, які визнавалася би в країнах НАТО. Це право було лише у державних центрів, яких до 2023 року налічувалося лише два.

Медичні фахівці Збройних сил України вперше пройшли сертифікацію в недержавному центрі підготовки з тактичної медицини. За рахунок донорських коштів навчання організував благодійний фонд PULSE, який у січні цього року отримав статус тренінгового центру від ​​спілки працівників екстреної медичної служби США (NAEMT), уповноваженої Пентагоном на врегулювання питань щодо тактичної медичної підготовки. 

Сертифікацію NAEMT рівня TCCC-MP (Tactical Combat Casualty Care for Medical Personnel) в межах навчання від PULSE отримали 50 бойових медиків, які готуються до відправлення на фронт.

Навчання тривало 24 години. Бойові медики здобули практичні навички з використання різних типів турнікетів, рекомендованих комітетом з тактичної медицини при Міністерстві оборони США, забезпечення прохідності дихальних шляхів, включно з хірургічними методами, навички внутрішньовенного і внутрішньокісткового доступу, голкової торакостомії. 

Читайте також: Ще понад 600 росіян вже нікого не «звільнятимуть»: Генштаб ЗСУ повідомив втрати ворога

«Ми застосовуємо такі самі стандарти навчання, матеріали, професійне обладнання, як і західні країни, країни НАТО. Справедливо, що за результатами навчання ми тепер маємо можливість видавати такі самі документи. Сподіваємось, це пришвидшить інтеграцію систем та сприятиме збільшенню кількості медичного та іншого обладнання, яке отримують медики ЗСУ від іноземних партнерів», - сказав співзасновник PULSE Федір Сердюк. 

Окрім PULSE і двох основних державних центрів, в Україні зараз працює ще низка нещодавно авторизованих центрів для сертифікації бойових медиків: Всеукраїнська рада реанімації, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Києві, Одеський національний медичний університет, Симуляційний центр медичної підготовки при Харківському національному університеті ім. Каразіна.