UA / RU
Підтримати ZN.ua

Близько тисячі морських піхотинців повертаються в Україну після інтенсивної підготовки в Британії

Вони відпрацьовували планування та проведення десантних операцій.

Майже 1000 українських морських піхотинців пройшли піврічний курс підготовки у фахівців Королівської морської піхоти та армійських спецпризначенців за підтримки міжнародних партнерів та повертається додому, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.

Як зазначив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес, програма підготовки, яку провели елітні британські спецпризначенці, «допоможе Україні розбудувати власну морську піхоту та розширити можливості дій на воді».

Курс пройшли близько 900 українських морських піхотинців. Він включав тренування з використання протитанкових комплексів NLAW, переносних ЗРК Stinger, мінометів і безпілотників для розвідки, а також знищення перешкод, наприклад, “зубів дракона” за допомогою вибухівки. Під час тренувань використовується та ж зброя, яку, серед іншого, Велика Британія надала Україні у межах військової підтримки.

Британські командос готували українських військових до проведення десантних операцій та висадки на суходіл із використанням надувних човнів. На завершення групи відпрацювали планування та проведення рейдових операцій українськими морськими піхотинцями вдень і вночі.

З початку 2022 року навчання у Великій Британії уже пройшли понад 20 тис. новобранців Збройних Сил України. Їх навчали основним воєнним навичкам, включно з техніками бою в окопах та місті, лідерським навичкам та медичній підготовці.

Водночас на початку 2023 року Велика Британія зобов’язалася навчити 20 тис. українських новобранців,  за однією з найбільших подібних програм у світі.

Зазначимо, що операцію Interflex та підготовку морської піхоти разом з Великою Британією підтримують Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Литва, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія та Швеція.

Читайте також: Відкрили вогонь та підняли вертоліт. Росіяни зупинили в Чорному морі суховантажне судно Sukru Okan

Нагадаємо, вісім українських пілотів, які вільно володіють англійською мовою, готові розпочати навчання на F-16. Це станеться тоді, коли європейські країни розроблять офіційний план підготовки і затвердять його у Сполучених Штатів Америки. Точні терміни початку тренувань залишаються невідомими.