UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білорусь нарешті прокоментувала російські ядерні плани: розміщення ТЯЗ нібито посилить оборону республіки

Своє рішення там аргументують тим, що США також тримають свої ядерні боєголовки на території країн-членів НАТО. 

У Білорусі заявили, що, погодившись на розміщення на своїй території російської ядерної зброї, там тим самим нібито вжили "вимушених дій" для зміцнення власної безпеки та обороноздатності. Ба більше, там вважають, що це ніяк не порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, зазначається в заяві МЗС країни. 

"Військове співробітництво Білорусі та Росії здійснюється в суворій відповідності з міжнародним правом, - йдеться в заяві. - Навчання білоруських пілотів, здатних керувати літаками зі специфічними боєприпасами, модернізація таких літаків, так само як і розміщення ядерних боєзарядів на території Білорусі без передання Мінську контролю за ними, а також доступу до відповідних технологій, жодним чином не суперечать положенням статей I і II ДНЯЗ".

Там зауважили, що це не є нововведенням в питанні співробітництва між ядерною та неядерною країною. Свою позицію Мінськ аргументував тим, що у НАТО "давно існує практика спільних ядерних місій", до того ж на території країн-членів Альянсу зберігається сумарно понад 150 тисяч одиниць ТЯЗ США, а для їх використання підготовані 250 літаків. 

В кінці білоруська сторона закликала "всіх партнерів" змінити "конфронтаційну риторику і розкручування спіралі гонки озброєнь" на "конструктивний і взаємоповажний діалог, спрямований на зміцнення архітектури глобальної та регіональної безпеки, багатосторонніх механізмів роззброєння, нерозповсюдження та контролю над озброєннями, зокрема в ядерній сфері".

Читайте також: У "Слузі народу" допускають проведення додаткової мобілізації, якщо в Білорусі розмістять ТЯЗ

25 березня Владімір Путін заявив, що Росія уклала угоду з сусідньою Білоруссю про розміщення на її території тактичної ядерної зброї у відповідь на постачання Україні снарядів зі збідненим ураном. На думку Путіна, такий крок не порушить угоди про нерозповсюдження ядерної зброї. Будівництво сховища планують закінчити 1 липня.

Попри погрози російського президента, Пентагон не знайшов доказів того, що РФ готується застосувати ТЯО. До того ж Путін не вперше вдається до ядерного шантажу. Та навіть попри, це США та Європа висловлюють занепокоєння через такі заяви, традиційно погрожуючи санкціями. 

Докладніше про те, що замислили у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка "Три цілі Путіна: навіщо йому ядерна зброя в Білорусі".