UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безпілотники знову атакували Енгельс: у місті масштабна пожежа

"Росавіація" тимчасово закрила кілька аеропортів.

У місті Енгельс, розташованому в Саратовській області Росії, місцеві жителі в соцмережах повідомляють про серію вибухів, які сколихнули місто, а також про пожежу, що спалахнула в одному з районів після нібито атаки безпілотників. Попередньо, дрони влучили по тій же нафтобазі, яка опинилася під ударом 8 грудня. Населений пункт знаходиться на відстані близько 750 кілометрів від українського кордону.

Губернатор Саратовської області Роман Бусаргін підтвердив пошкодження на одному з промислових підприємств. Очевидці заявили, що вибухи спричинили руйнування, а в деяких районах через удар затремтіли вікна та спрацювала сигналізація автомобілів. Проте деталей про конкретний об'єкт, який зазнав пошкоджень, губернатор не надав.

Читайте також: Є питання щодо можливостей експлуатації нафтобази в Енгельсі — експерт

Місцеві жителі припускають, що атака могла бути спрямована на нафтобазу або нафтопереробний завод, розташовані в регіоні. У соціальних мережах публікують відео з пожежі, яка, за їхніми словами, може бути наслідком удару по зазначених об’єктах.

Енгельс є ключовим військовим об'єктом для Росії, оскільки тут розташована база стратегічної авіації. Із цього аеродрому злітають бомбардувальники, які беруть участь у завдаванні ракетних ударів по території України.

Читайте також: Нафтобазу в Енгельсі нарешті загасили. Через шість днів після атаки

У відповідь на атаку безпілотників Росавіація оголосила про тимчасове закриття кількох аеропортів, зокрема в Калузі, Казані, Саратові та Тамбові.

Читайте також: Сили оборони уразили нафтобазу в Смоленській області: стали відомі наслідки атаки

Нагадаємо, 8 січня у Генштабі розповіли, що Сили безпілотних систем разом з ГУР МО атакували базу нафтопродуктів "Комбінат Крістал" у місті Енгельс Саратовської області. Цей об'єкт забезпечує паливом військовий аеродром "Енгельс-2", де базується стратегічна авіація ворога. Експерти вважають, що захисники могли атакувати резервуари з дуже специфічним паливом підвищеної щільності марки Т-8В, яке використовують для бомбардувальників Ту-160