UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аналітики: Росія може залучити флот для відбиття контрнаступу. Але малоймовірно, що це подіє

Аби бути ефективними для захисту узбережжя, суднам РФ потрібно дуже близько підійти до суходолу, що зробить їх зручними цілями для українських "Богів війни". 

Росія може направити кораблі свого Чорноморського флоту для відбиття контрнаступу Сил оборони на півдні, особливо тоді, коли бої вже будуть наближатися до узбережжя, проте малоймовірно, що це матиме якийсь вплив на наземні операції. Так вважають аналітики Інституту вивчення війни США. 

Там нагадують, що ЗСУ вже пошкодили такі російські фрегати як "Адмірал Григорович", "Адмірал Ессен" та "Адмірал Макаров". Та на сьогодні статус перших двох залишається незрозумілим, до того ж на супутникових знімках від 10 лютого було зафіксовано, що "Григорович" рухався в напрямку Севастополя. 

Найважливіший актив ЧФ РФ з погляду можливостей прямого удару - це шість десантних кораблів, адже вони несуть ракетні комплекси для удару по суходолу. Також Росія зосередила у Чорному морі корвети, тральщики, протичовнові кораблі, ракетні катери та десантні кораблі.

Та в ISW вважають, що всі ці судна навряд чи гарантуватимуть істотну оборонну перевагу під час контрнаступу. Насамперед тому, що для ефективності кораблям доведеться підійти досить близько до берегової лінії, що зробить їх зручними цілями для української артилерії. 

"Російські кораблі в основному орієнтовані на протиповітряні, протикорабельні та протичовнові завдання і, як правило, не несуть великої кількості боєприпасів, що підходять для захисту від механізованих контрнаступальних операцій", - зазначають в Інституті. 

Читайте також: Російський флот готує масштабну диверсію у водах країн Північної Європи – розслідування

Нагадаємо, командувач Військово-Морських Сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неіжпапа розповів, що російські кораблі бояться заходити  в "сіру зону" в Чорному морі. За його словами, там ми повинні звільнити  понад 70 тисяч квадратних кілометрів.