UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законодавці США провели закритий брифінг стосовно розблокування допомоги Україні: позиції сторін

Республіканці і демократи все ще не можуть знайти компроміс.

Закритий брифінг стосовно голосування за пакет допомоги Україні відбувся 5 грудня у Конгресі США без раніше анонсованої участі у ньому президента України Володимир Зеленського.

Президент планував поінформувати законодавців про ситуацію в Україні та переконати у необхідності надання чергового пакету військової допомоги.

Виступ, за повідомленням Чака Шумера, було скасовано в останній момент.

Як повідомляє Голос Америки, доповідачами на засекреченому брифінгу були держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін, директорка національної розвідки Авріл Гейнс та начальник об’єднаних штабів США Чарльз Браун.

Як пише видання, демократи називали надання допомоги Україні основною метою.

«Ми повинні проголосувати за надання допомоги Україні, це основне. Україна виконала велику роботу, щоб відстояти свою країну та стримати росіян. Їм потрібна наша допомога, щоб продовжувати це робити. Ми маємо чіткі цілі в Україні. Ми не будемо відступати зараз. Немає причин зупинятися і відмовлятися від підтримки України», — наголосив конгресмен-демократ Адам Сміт.

Читайте також: Лідер республіканців в Сенаті і друг України закликав колег голосувати проти виділення допомоги Києву: причини

Водночас,  конгресмен-республіканець Байрон Дональдс вважає, що Білому дому слід змінити стратегію щодо південного кордону. Лише у цьому випадку, за його словами республіканці будуть готові голосувати за надання допомоги Україні.

«У нас на південному кордоні молодих дівчат продають у сексуальне рабство. Тим часом Білий дім хоче спрямувати понад 100 мільярдів доларів на додаткові пакети для решти світу. Забезпечте нашу країну спочатку! Зробіть це - і тоді нам буде про що говорити. А до того говорити нема про що», – заявив він.

Він також піддав критиці надану раніше США Україні допомогу через недостатність саме військової її складової. Гуманітарна та економічна допомога, за його словами, не сприяють у вирішенні основної проблеми.

Співголови українського конгресового кокусу Марсі Каптур, Браян Фіцпатрік і Майк Квіглі опублікували заяву, у якій наголосили на необхідності схвалити пропозицію Білого дому про додаткову допомогу Україні.

«З кожним днем, коли ми не надсилаємо додаткову військову допомогу, Путін стає тільки сильнішим. Разом із зменшенням боєприпасів у України,  російська армія стає могутнішою», — йдеться у заяві.

На їх переконання, руйнування об’єднання  Сполучених Штатів та союзників в зусиллях захистити Україну та її народ від тиранії Путіна призведе до його перемоги та поставить під загрозу долю вразливих демократій у всьому світі.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак, перебуваючи з візитом у США, заявив, що в України є «великий ризик програти у війні». Про це він заявив, обговорюючи пакет допомоги США Україні, який з вересня заблокований в американському Конгресі.