UA / RU
Підтримати ZN.ua

“Викинути Україну за борт” підтримки США було б великою помилкою цілого покоління – сенатор Мерклі

У Конгресі звернули увагу на питання допомоги Україні в контексті американських національних інтересів.

У Конгресі Сполучених Штатів Америки пройшли слухання щодо національних інтересів, у межах яких було висловлено припущення про подальші дії Росії в разі скорочення чи припинення підтримки України з боку США. 

На тлі того, як виділені гроші для допомоги Україні вичерпуються через затягування зі схваленням додаткового фінансування, сенатор від Демократичної партії Джефф Мерклі, наголосив, що рішення “викинути Україну за борт” американської підтримки могло б стати однією з найбільших зовнішньополітичних помилок цілого покоління для США, пише “Голос Америки”.

Політик також додав, що припинення допомоги нашій країні потенційно призведе до появи тріщин у НАТО. Він назвав голосування за підтримку України одним з найважливіших питань, з яким стикалися в Сенаті.

Крім того, Мерклі поцікавився думками доповідачів, чи “заспокоїться” президент РФ Владімір Путін, якщо Штати перестануть допомагати Україні.

Читайте також: Блінкен розповів про план США в підтримці України. Він складається з трьох пунктів

Заступник державного секретаря Джеймс О’Браєн відповів: “Путін чітко дав зрозуміти, що як тільки він отримає те, чого хоче в Україні, він почне дивитися на країни Балтії, він почне дивитися на Польщу та інших ключових союзників”.

Він додав, що зменшення чи припинення фінансування потреб України також стало б сигналом для Китаю, який міг би почати вважати США слабшим гравцем. О’Браєн вказав на потребу протистояти Путіну зараз, не зволікаючи з відповіддю агресору.

“Мене завжди вчили, якщо залишити наполовину виконану роботу, доведеться повернутися й робити її знову. Зараз українці готові виконувати цю роботу, бо йдеться про їхню територію. Якщо ми відмовимося зараз допомагати їм, то пізніше цю роботу доведеться виконати комусь іншому, і, ймовірно, це будемо ми. Тож я б краще протистояв Росії та її дестабілізуючим позиціям прямо зараз”, – заявив представник Держдепартаменту США.

Читайте також: Макконнелл наголосив, що допомога Україні не суперечить інтересам США: "Вороги чекатимуть, поки Америка похитнеться"

Напередодні керівники адміністрації США звернулися до Конгресу із закликом забезпечити виділення Україні $11,8 млрд прямої бюджетної підтримки в рамках президентського запиту, який перебуває на розгляді в Конгресі. У питанні військової допомоги, після виділення 3 листопада нового пакету для України, було вичерпано кошти в рамках Ініціативи сприяння безпеці України. Наразі в Конгресі тривають дискусії щодо додаткового фінансування.