Команда колишнього американського лідера республіканця Дональда Трампа активно розглядає суперницю Ніккі Гейлі, яка вибула з виборчих перегонів, як потенційного кандидата на посаду віце-президента. Про це повідомляє Axios, посилаючись на джерела.
Відносини між суперниками в Республіканській партії залишаються прохолодними, але Трамп може обрати Гейлі потенційним віце-президентом, якщо буде переконаний, що вона допоможе йому виграти вибори, уникнути можливого тюремного ув'язнення та покрити десятки мільйонів судових витрат у разі програшу.
Республіканці, близькі до обох сторін, вважають, що примирення Гейлі і Трампа в їхніх спільних інтересах, попри запеклу боротьбу на праймеріз та розбіжності в поглядах на деякі важливі питання.
Трамп намагається компенсувати відставання у зборі коштів від свого опонента чинного президента США демократа Джо Байдена та оплатити судові витрати. Тим часом Гейлі має глибокі зв'язки з донорами, які з обережністю ставляться до колишнього президента.
Примирення з Гейлі також може допомогти Трампу залучити частину республіканців з вищою освітою, які продовжували голосувати за неї на праймеріз навіть після того, як вона вибула. Для Гейлі також можуть бути деякі переваги.
Вона не підтримала Трампа, і якщо продовжить зберігати свою позицію й Трамп програє в листопаді, значна частина консервативної бази Республіканської партії може звинуватити її. Це, ймовірно, поставить під загрозу будь-яку потенційну нову президентську кампанію або майбутнє в політиці Республіканської партії для Гейлі.
Раніше Трамп заявляв, що Гейлі не має "президентських задатків", а тоді як вона казала, що Трамп "недостатньо кваліфікований", аби бути президентом.
Вони також мають різні погляди на такі питання, як війна і зміна деяких програм, зокрема, щодо соціального забезпечення і медичного страхування. Гейлі наполягала на тому, щоб надати Україні більше ресурсів і дозволити країні стати частиною НАТО, Трамп цього не робив.
Гейлі збирає близько сотні своїх найбільших донорів у Чарльстоні в понеділок і вівторок 13-14 травня, щоб подякувати за підтримку її президентської кампанії. Вона сказала, що саме Трамп повинен “достукатися” до неї та її прихильників, якщо хоче об'єднати Республіканську партію. Кампанія Трампа відкинула таку риторику і заявила, що партія вже згуртувалася навколо нього.
Після майже щоденних нападок на Гейлі під час праймеріз Трамп вже кілька тижнів мовчить про свою суперницю.
Деякі республіканські донори тиснуть на Гейлі, щоб вона зробила перший крок до примирення. Тим часом кампанія Байдена запустила рекламу, щоб привернути увагу виборців Гейлі, які насторожено ставляться до Трампа.
Деякі люди, наближені до колишнього президента США, виступають категорично проти кандидатури Хейлі, зважаючи на її “яструбину” позицію щодо зовнішньої політики.
Трамп заявив, що, швидше за все, обере свого кандидата у віце-президенти незадовго до Національного з'їзду республіканців у липні.
Раніше повідомлялося, що посаду віце-президента у разі перемоги Трампа може отримати губернатор Північної Дакоти Дуг Бургум. Команда колишнього президента США вважає, що він буде “безпечним варіантом”, який може залучити поміркованих виборців.
Як повідомлялося, попри судові процеси, Трамп зберігає значну підтримку серед республіканців і вже отримав достатню кількість голосів на праймеріз, щоб стати кандидатом у президенти від Республіканської партії. Про те, чого очікувати Україні й світу в разі нового “пришестя” Дональда Трампа, розмірковував колишній посол України у США та Франції Олег Шамшур.