Боротьба за підвищення верхньої межі боргу США в розмірі 31,4 трильйона доларів США знову розпалила в Конгресі дебати щодо фінансування України, пише Reuters.
Спікер Палати представників Кевін Маккарті заявив, що не планує найближчим часом ухвалювати законопроєкти для збільшення витрат на оборону понад зафіксовану в угоді минулого тижня суму.
Коментарі МакКарті можуть свідчити про складний шлях, який президенту Джо Байдену доведеться пройти, коли він звертатиметься до законодавців про додаткові кошти для України.
У грудні минулого року, перед тим, як республіканці взяли під контроль Палату представників, було схвалено виділення українському уряду 48 мільярдів доларів.
Очікується, що цих грошей вистачить до 30 вересня — до кінця поточного фінансового року. Повідомлялось, що у серпні, або у вересні Байден попросить більше коштів для підтримки України.
Угода про граничний борг, яку Байден підписав у суботу, обмежує витрати на національну безпеку в році, що закінчується 30 вересня 2024 року, на рівні 886 мільярдів доларів: сума, про яку просив Байден, хоча й менша за ту, якої прагнули яструби з питань оборони Конгресу.
Після того, як деякі республіканці погрожували проголосувати проти угоди через скорочення витрат на оборону, лідери Демократичної та Республіканської партії Сенату пообіцяли, що обмеження не завадять палаті прийняти закон про додаткові витрати, щоб надати Україні та Міністерству оборони більше грошей.
Однак МакКарті, який вів переговори про угоду з Байденом, заявив, що не дозволить автоматично проголосувати в очолюваній ним палаті за додаткову допомогу.
«Не має значення, чи йдеться про Україну, чи про щось інше. Схоже на те, що хтось хоче зірвати угоду після того, як ми щойно досягли компромісу», — сказав МакКарті журналістам у Капітолії.
Він додав, що підтримує Україну та допомагає їй перемогти російське вторгнення, однак хотів би отримати більше інформації, перш ніж рухатися вперед.
«Я не даю гроші заради того, щоб дати гроші. Я хочу побачити, яка мета, який результат ви хочете досягти, а потім покажіть мені план, щоб зрозміти, чи справді він може спрацювати?», — сказав він.
Республіканці Палати представників наполягають на тому, щоб будь-які гроші для України, або на інші пріоритети, проходили через стандартну процедуру, коли Конгрес обговорює та ухвалює 12 законопроектів про асигнування, які забезпечують фінансування уряду.
Як повідомив координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі на брифінгу, найближчим часом США нададуть Україні додаткові пакети воєнної підтримки.