Уряд США відстежує понад 650 явищ, які потенційно можуть бути активністю "невідомих літаючих об'єктів" - НЛО, заявив Шон Кіркпатрік, директор Управління з вирішення аномалій у Пентагоні, створеного минулого року, передає CNN.
Управління переважно допомагає Пентагону виявляти нові технології, які інші країни запускають у небо. Серед таких – висотний аеростат спостереження з Китаю, який пролетів у повітряному просторі США у лютому.
Кіркпатрік показав відео двох розсекречених випадків, в одному об'єкт було встановлено, в іншому – ні.
На першому відео, знятому в Південній Азії на початку цього року, об'єкт пролетів повз двох безпілотників MQ-9, у тому числі одного, який зняв відео, схоже, із силовим слідом за ним, що, за словами Кіркпатріка, спочатку вважалося "справді аномальним". Але, за його словами, після того, як вони розібрали відео кадр за кадром, його офіс визначив, що це було "тіньове зображення". "Це в інфрачервоному діапазоні теплова сигнатура від двигунів приміського літака, який летів у безпосередній близькості від місця, де знаходилися ці два MQ9", - сказав він.
На другому відео показано невелику кулю, яка пролетіла через екран камери безпілотного літального апарату MQ-9 на Близькому Сході у 2022 році. Камера безпілотника стежила за об'єктом, поки він переміщався небом, то з'являючись, то зникаючи з екрана. Ця справа залишилася нерозкритою, оскільки, крім відеозапису, немає інших доказів. "Повністю ідентифікувати об'єкт, ґрунтуючись лише на цьому відео, практично неможливо", - сказав він, додавши, що сподівається, що з накопиченням даних про ці епізоди з'являються закономірності, які допоможуть пояснити нерозкриті випадки.
При цьому Кіркпатрік наголосив, що у спостереженнях немає жодних доказів існування позаземного життя.
"Під час наших досліджень ми поки що не виявили достовірних доказів позаземної активності, позаземних технологій або об'єктів, які не підпорядковуються відомим законам фізики", - сказав він.
При цьому він зазначив, що у невеликій кількості випадків є побоювання, що епізоди «НЛО» можуть бути свідченням потенційних технологічних досягнень Росії та Китаю. Про ці випадки повідомляють розвідувальному співтовариству для подальшого розслідування.
Нагадаємо, пізно ввечері 19 квітня над Києвом виник яскравий спалах. На даний момент його точне походження не встановлено. На думку Державного космічного агентства України, найбільш імовірною причиною було падіння метеориту з потоку Лірід.