UA / RU
Підтримати ZN.ua

Управління звітності уряду США надало Пентагону рекомендації щодо моніторингу допомоги Україні

Зокрема, пропонується підвищити точність даних про постачання та оцінити підхід до моніторингу кінцевого використання обладнання.

Управління звітності уряду США (GAO) надало рекомендації Міністерству оборони Штатів, щоб допомогти забезпечити відстеження та належне використання американського обладнання в Україні, повідомляє Reuters.

Читайте також: Пентагон відкрив півсотні кримінальних проваджень щодо допомоги США Україні

У звіті GAO зазначається, що військове обладнання, яке Міноборони США передає Києву, іноді доставляється тижнями, і відомство не має чітких інструкцій щодо відстеження цих поставок.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року США надали уряду України допомогу у сфері безпеки на суму понад 42 мільярди доларів, включаючи оборонне обладнання, навчання та послуги. Міністерство оборони США створило нові структури для постачання безпрецедентного обсягу оборонної допомоги в Україну та має програму моніторингу кінцевого використання всіх оборонних товарів, наданих Києву, але на тлі продовження війни змушене було змінити деякі традиційні процедури моніторингу кінцевого використання. Наприклад, відомство не має можливості безпосередньо спостерігати за деякими чутливими оборонними товарами і дозволило українським посадовцям самостійно звітувати про стан такого обладнання. Як заявило GAO, Пентагон не провів офіційну оцінку ефективності свого модифікованого підходу. 

Читайте також: США не бачать в Україні зловживань із наданою зброєю – Кірбі

“Провівши таку оцінку, Міноборони зможе краще зрозуміти, чи забезпечує його скоригований підхід до моніторингу використання оборонного обладнання за призначенням, і матиме зворотний зв'язок, необхідний для внесення додаткових змін у політику”, - йдеться у звіті. 

Для того, щоб забезпечити правильне відстеження та використання всього обладнання, GAO запропонувало Пентагону вісім рекомендацій, зокрема, підвищити точність даних про постачання та оцінити підхід до моніторингу кінцевого використання обладнання в Україні.

Управління також попросило Міноборони США розробити процес, який би допоміг регулярно оцінювати і підвищувати точність даних про постачання, а також розробити письмові інструкції, які б документували ролі та обов'язки.

Пентагон погодився з п'ятьма рекомендаціями і частково погодився з двома. Міноборони, зокрема, не погодилося з рекомендацією щодо уточнення інструкцій з документування потенційних порушень у сфері кінцевого використання. 

Читайте також: США призначили головного контролера за використанням допомоги Україні

Раніше повідомлялося, що США та Україна підписали меморандум щодо посилення контролю за використанням військової допомоги. Меморандум, зокрема, передбачає обмін інформацією для виявлення та запобігання шахрайству або корупції щодо допомоги, яку Штати надають Києву, та створення механізму передачі запитів щодо розслідувань.

Детальніше про інститут моніторингу та розслідування незаконних дій шахраїв і корупціонерів, які в незаконний спосіб можуть використовувати допомогу американського народу Україні під час повномасштабного вторгнення РФ, розповідав кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у матеріалі "Слідчі та аудитори "Могутньої трійки" проти української корупції".