UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода щодо держборгу США не обмежить можливості підтримувати Україну — Білий дім

Конгрес все ще може забезпечувати фінансування допомоги Києву шляхом додаткових заходів.

Двопартійна угода щодо запобігання борговому дефолту не обмежить здатність адміністрації президента США Джо Байдена надавати більше допомоги Україні. Про це заявив офіційний представник Білого дому, повідомляє Bloomberg.

Будь-яка додаткова військова допомога проходитиме через Конгрес як додатковий захід, на який не поширюватимуться передбачені угодою обмеження на федеральні витрати, за словами чиновника, який говорив на умовах анонімності.

«Не думаю», - заявила директор бюджетного управління Білого дому Шаланда Янг, відповідаючи на запитання про те, чи очікує вона, що угода матиме якийсь вплив на здатність адміністрації отримати більше фінансування для підтримки України.

Читайте також: США готують новий пакет допомоги Україні: "Голос Америки" розкрив список озброєнь

Ця заява буде приємною новиною для президента України Володимира Зеленського та союзників США в Європі на тлі занепокоєння, що боргова боротьба в США може сповільнити або припинити потік зброї, боєприпасів та високотехнологічної допомоги для українських сил. Компромісний захід, який зараз проходить через Конгрес, збільшить витрати на оборону на 3,3%.

Наразі незрозуміло, чи звернеться Білий дім до Конгресу з проханням про збільшення фінансування підтримки України, і якщо так, то коли. У грудні минулого року Байден підписав закон про пакет допомоги Україні на суму 45 млрд доларів як частину законопроєкт про витрати на кінець року. Представники адміністрації заявили, що цього має вистачити до кінця цього фінансового року у вересні.

За даними Державного департаменту, від початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року США надали Україні безпекову допомогу на суму 36,9 мільярда доларів.

Білий дім та лідери республіканців у Конгресі наполягають на тому, щоб законодавці схвалили угоду до 5 червня, коли, за даними Міністерства фінансів, у США закінчаться гроші для виплати боргів.

Законопроєкт про бюджет встановлює верхню межу витрат на оборону у розмірі $886 млрд у 2024 фінансовому році. У 2025 фінансовому році ця цифра зросте до 895 мільярдів доларів. 

Читайте також: Дефолт США: що чекає на світову економіку

Раніше повідомлялося, що Байден і спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті досягли попередньої угоди про підвищення боргу федерального уряду. Це має дозволити економіці США уникнути дефолту. Спільне рішення повинні ухвалити республіканці та демократи в Конгресі.