UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США розкритикували новий закон Угорщини про “захист суверенітету”

Штати припускають, що за допомогою цього закону влада країни отримає можливість тиснути на "інакодумців". 

Сполучені Штати стурбовані рішенням уряду Угорщини ухвалити новий закон про “захист суверенітету”, заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

Читайте також: FT: ЄС хоче змусити Орбана усвідомити «повну ціну» його ізоляції, якщо він буде далі блокувати допомогу Україні

За його словами, новий закон надає уряду Угорщини “драконівські інструменти”, які можуть бути використані для залякування і покарання тих, хто має погляди, які не поділяє керівна партія. 

Міллер припустив, що закон може бути використаний для того, щоб піддавати угорських громадян, підприємства та організації розслідуванням без належного судового нагляду, навіть якщо вони не мали жодних контактів з іноземними урядами чи організаціями.

“Цей новий закон суперечить нашим спільним цінностям демократії, особистої свободи та верховенства права”, - додав він.

Читайте також: Орбан лякає країни Центральної Європи, що вся підтримка ЄС дістанеться Україні

Раніше від ухвалення цього законодавства Угорщину закликав відмовитися єврокомісар з прав людини, заявляючи, що закон дозволить новому органу отримувати конфіденційні дані та приватну інформацію у будь-кого без належного нагляду. Посол США в Угорщині також неодноразово критикував нововведення, порівнюючи його з російським “законом про іноземних агентів”.

Правозахисні групи в Угорщині звинуватили прем’єра Віктора Орбана у спробі придушити голоси опонентів у країні за допомогою нового законодавства. Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, заперечує звинувачення у підриві демократії в Угорщині.