UA / RU
Підтримати ZN.ua

У США представили законопроєкт про конфіскацію активів російських олігархів

Сенатори наголошують, що кремлівські олігархи відіграли велику роль у фінансуванні масового вбивства українців.

У Сполучених Штатах Америки презентували законопроєкт про конфіскацію російських активів. Зокрема він дозволить швидше передавати арештовані літаки, яхти та інше майно кремлівських олігархів для відновлення України.

Над документом працювали сенатори та конгресмени як демократичної, так і республіканської партій США. Законопроект скасовує ліміт у 500 000 доларів на адміністративну конфіскацію активів, котрі належать людям, що допомагають російській владі порушувати закони Сполучених Штатів. Він також уточнює повноваження Міністерства юстиції, гарантуючи, що уряд США може передавати Україні всі гроші, які він отримав від арешту активів путінських олігархів.

Читайте також: Країни G7 вирішили не розморожувати активи РФ до компенсації збитків Україні

Автор документа Шелдон Вайтхаус зазначив, що законопроєкт дасть адміністрації президента Джо Байдена інструменти, необхідні для оперативної конфіскації незаконно здобутих активів олігархів і передачі їх для підтримки України.

«Путін і його друзі відмивають свої брудні гроші, купуючи супер-яхти, безцінні твори мистецтва та інші дорогоцінні речі у цивілізованих країнах. Ми повинні закрити притулки для багатств олігархів і покарати тих, хто підтримує Путіна», - сказав сенатор Вайтхаус.

Конгресмен Джо Вілсон нагадав, що російські олігархи відіграли велику роль у «фінансуванні масового вбивства українців, одночасно набиваючи власні кишені та користуючись свободами, які вони активно намагаються знищити».

Читайте також: Фінляндія підтримала передачу заморожених активів росіян для України

Інший співавтор законопроєкту Майкл Беннет додав, що українці «йдуть на величезні жертви в ім’я демократії».

«Вони перемагають на полі бою, ми не можемо підвести їх на Капітолійському пагорбі», - наголосив сенатор Беннет.

Загалом над документом працювали від Демократичної партії сенатори Шелдон Вайтхаус і Річард Блюменталь, а також конгресмен Стів Коен. Республіканську партію представляли сенатори Ліндсі Грем, Джим Ріш та Майкл Беннет.

Читайте також: Що на практиці заважає повертати конфісковані активи з-за кордону

Із моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну і накладення санкцій на державу-агресорку у світі було заморожено близько 400+ млрд доларів російських коштів. Більшу частину цієї суми зосереджено в ЄС. Зокрема, в міжнародному депозитарії Euroclear, що розміщується в Бельгії, заблоковано 180 млрд євро із загальної суми суверенних активів Росії, тобто тих, які належать РФ як державі.

26 жовтня Euroclear відзвітував про фінансові результати за перші три квартали 2023 року. Примітно, що прибуток, пов’язаний із підсанкційними активами, обліковується окремо. Це дає змогу зрозуміти, скільки є доходів саме від заморожених російських активів і на що може розраховувати Україна.

Детальніше розповідає Тетяна Хутор у статті «Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?»