UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КНДР стверджують, що американський солдат втік до них через "расизм та нелюдське поводження" у війську

У Північній Кореї заявили, що американський військовий Тревіс Кінг втік до країни нібито через «нелюдське поводження та расову дискримінацію» в армії США, повідомляє Reuters із посиланням на державні ЗМІ КНДР.

Рядовий армії США Кінг утік на бік Північної Кореї під час цивільної екскурсії по Об’єднаній зоні безпеки на міцно укріпленому кордоні між двома Кореями 18 липня.

Представники США заявили, що вважають, що Кінг навмисно перетнув кордон, і поки що відмовилися визнавати  його військовополоненим.

Північнокорейські слідчі, згідно із повідомленням державного інформаційного агентства KCNA, також дійшли висновку, що Кінг перетнув кордон навмисно і незаконно з наміром залишитися на Півночі або в третій країні.

«Під час розслідування Тревіс Кінг зізнався, що вирішив переїхати до КНДР, оскільки був незадоволений нелюдським жорстоким поводженням і расовою дискримінацією в армії США. Він також висловив готовність претендувати на статус біженця в КНДР або третій країні, сказавши, що розчарований нерівністю у американському суспільстві», — повідомило KCNA.

Повідомляється, що Кінг перебуває під охороною солдатів Корейської народної армії, а розслідуваня його переходу все ще триває.

Дядько Кінга, Майрон Гейтс, раніше в серпні розповів ABC News, що його племінник потерпав від расизму під час військової служби, і після того, як він провів деякий час у південнокорейській в'язниці, він не схожий на себе.

Представники США наразі заявляли, що Північна Корея не надала відповідей по суті на їхні запити щодо інформації про Кінга.

Пентагон заявив, що не може перевірити наведені державними ЗМІ Північної Кореї коментарі Кінга, і продовжує зосереджуватися на його безпечному поверненні. 

Читайте також: Ядерна війна є неминучою — глава Міноборони КНДР

Як військовослужбовець дійсної служби, він може вважатися військовополоненим, враховуючи, що Сполучені Штати та Північна Корея технічно залишаються у стані війни. Корейська війна 1950-53 років закінчилася перемир'ям, а не мирним договором. Корейський півострів технічно залишається у стані війни, а  багатонаціональні військові сили ООН забезпечують нагляд за перемир’ям.

«Водночас факти — зокрема рішення Кінга перетнути територію Північної Кореї за власним бажанням у цивільному одязі — схоже, позбавили його статусу військовополоненого», — заявили офіційні особи США.

Тревіс Кінг — кавалерійський розвідник, який приєднався до збройних сил США у січні 2021 року та останнім часом служив у Південній Кореї. В армії США повідомили, що незадовго до втечі він зазнав дисциплінарного стягнення за напад і провів 50 днів у слідчому ізоляторі.

Наприкінці липня Південна Корея та США провели спільні протичовнові навчання за участю американського атомного підводного човна у водах на південь від Корейського півострова.

Крім того, США тісно співпрацюють із Південною Кореєю і Японією для вирішення проблеми порушень прав людини, вчинених режимом Північної Кореї, включаючи викрадення іноземних громадян