UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдепі США наголосили на важливості створення "мосту" для України до членства у НАТО

"Вашингтон підтримує і підтверджує політику відкритих дверей до Альянсу".

Перший заступник речника Державного департаменту США Ведант Пател заявив, що у Вашингтоні підтримують "міст" для України до членства у Північноатлантичному альянсі.

Чиновник відреагував на слова українського лідера Володимира Зеленського в інтерв'ю The Philadelphia Inquirer. За словами президента нашої держави, США не бачать Україну в НАТО, бо "бояться дратувати Путіна".

"Я не збираюся говорити за українців, але дозвольте мені просто сказати, що у нас немає жодних проблем з притягненням Росії до відповідальності. І протягом цього конфлікту, з моменту їхнього брутального вторгнення в Україну, ми зробили низку кроків - від експортного контролю до санкцій, щоб притягнути Російську Федерацію до відповідальності", – зазначив Пател.

Він також нагадав, що Вашингтон запропонував Україні "дуже багато підтримки, коли йдеться про допомогу в галузі безпеки, економічну допомогу, гуманітарну допомогу".

"Лише два тижні тому президент Байден підписав двосторонню угоду про безпеку з президентом Зеленським, яка підкріплює і запевняє наші зобов'язання перед народом України, бо ми вважаємо, що такі зобов'язання мають вирішальне значення для забезпечення безпеки України в демократичному, економічному і безпековому сенсі", – наголосив представник Держдепу.

Пател також розповів про важливість створення "мосту" між Україною та НАТО.

Читайте також: НАТО запропонує Україні "міст" до членства, сподіваючись, що цього буде достатньо — NYT

"Державний секретар і Президент говорили про те, що ми вважаємо важливим побудувати «міст» до членства України в НАТО. Звичайно, ця двостороння угода про безпеку не замінить його, але це одна з речей, які ми розглядаємо як частину цього «мосту» до того, щоб одного дня Україна змогла вступити до НАТО. Послухайте, ми вже давно говорили, що підтримуємо і підтверджуємо політику відкритих дверей НАТО", – резюмував він.

Лічені тижні залишаються до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. Тим часом Україні (і через низку публічних заяв, і через комунікації за зачиненими дверима) партнери з Альянсу дали чітко зрозуміти: жодне із завищених очікувань на кшталт "запрошення до НАТО" не має права навіть пересікати океан. Про попередню діагностику підготовчих зусиль до ювілейного саміту НАТО в контексті України пише Альона Гетьманчук у матеріалі "Саміт Байдена. Чому Україну не запросять до НАТО, а в Америці все ще бояться Путіна".